Polecamy

Organizacja pogrzebu krok po kroku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć bliskiej nam osoby jest zawsze szokująca i niespodziewana. Niezależnie od okoliczności, trudno jest przyjąć do wiadomości, że tego kogoś już nie ma. Jednak trzeba szybko wziąć się w garść, bo czeka nas organizacja pogrzebu.

Formalności pogrzebowe

O śmierci należy powiadomić lekarza, który wystawi kartę zgonu. Z tym dokumentem trzeba się udać do Urzędu Stanu Cywilnego po akt zgonu. Będzie on potrzebny przy załatwianiu innych formalności. Większością spraw, takich jak kwestie spadkowe, czy wypłata ubezpieczenia, można zająć się po pogrzebie. Dobrze byłoby tylko powiadomić zakład pracy zmarłego lub urząd wypłacający emeryturę, czy rentę. A jak zorganizować pochówek?

W czym pomoże zakład pogrzebowy?

Obecnie już chyba nikt nie organizuje pogrzebu na własną rękę. Wyręcza nas w tym zakład pogrzebowy, który pomoże przy podstawowych sprawach dotyczących każdego pochówku. W instytucji tej możemy zamówić trumnę i karawan, ale też poprosić o zorganizowanie miejsca na cmentarzu i poinformowanie zarządcy o planowanym pogrzebie. Zakład pogrzebowy Poznań świadczy też dodatkowe usługi.

Za ich pośrednictwem dostaniemy kwiaty i oprawę muzyczną ceremonii, jak i również załatwią sprawę z zasiłkiem pogrzebowym z ZUS oraz pomogą w wyrobieniu aktu zgonu . Pamiętajmy, że w zakładzie pogrzebowym zorganizujemy pogrzeb świecki jak i wyznaniowy, więc religia zmarłego i jego rodziny nie ma znaczenia. Otrzymamy pomoc w organizacji każdego pogrzebu, wystarczy, że omówimy szczegóły z pracownikiem zakładu.

Zgłaszając się do zakładu pogrzebowego, zapewniamy sobie spokój i możliwość przeżywania żałoby jeszcze przed pogrzebem, bo o ten nie musimy się już martwić. A jest to bardzo ważne, aby w tych trudnych dniach mieć wsparcie, nawet w obcych ludziach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • saasaa 31.05.2019

    To trudny temat…

Rekomendowane
Jak przygotować się do badania rezonansu magnetycznego?
Jak przygotować się do badania rezonansu magnetycznego?
Rezonans magnetyczny to nieinwazyjne badanie diagnostyczne. Polega na umieszczeniu pacjenta w tubie z polem magnetycznym. Dzięki falom docierającym do tkanek […]
Oznaczenia na oponach
Oznaczenia na oponach
Producenci opon samochodowych umieszczają na nich szereg informacji, które przydają się podczas codziennej eksploatacji. Do najważniejszych zaliczyć należy te dotyczące […]
Domowa pielęgnacja ciała i dłoni – co się przyda?
Domowa pielęgnacja ciała i dłoni – co się przyda?
Świadoma pielęgnacja ciała zyskuje co raz więcej zwolenników. Dbanie o siebie z dnia na dzień staje się co raz modniejsze. […]
Ostatnie wpisy