Śmierć bliskiej nam osoby jest zawsze szokująca i niespodziewana. Niezależnie od okoliczności, trudno jest przyjąć do wiadomości, że tego kogoś już nie ma. Jednak trzeba szybko wziąć się w garść, bo czeka nas organizacja pogrzebu.

Formalności pogrzebowe

O śmierci należy powiadomić lekarza, który wystawi kartę zgonu. Z tym dokumentem trzeba się udać do Urzędu Stanu Cywilnego po akt zgonu. Będzie on potrzebny przy załatwianiu innych formalności. Większością spraw, takich jak kwestie spadkowe, czy wypłata ubezpieczenia, można zająć się po pogrzebie. Dobrze byłoby tylko powiadomić zakład pracy zmarłego lub urząd wypłacający emeryturę, czy rentę. A jak zorganizować pochówek?

W czym pomoże zakład pogrzebowy?

Obecnie już chyba nikt nie organizuje pogrzebu na własną rękę. Wyręcza nas w tym zakład pogrzebowy, który pomoże przy podstawowych sprawach dotyczących każdego pochówku. W instytucji tej możemy zamówić trumnę i karawan, ale też poprosić o zorganizowanie miejsca na cmentarzu i poinformowanie zarządcy o planowanym pogrzebie. Zakład pogrzebowy Poznań świadczy też dodatkowe usługi.

Za ich pośrednictwem dostaniemy kwiaty i oprawę muzyczną ceremonii, jak i również załatwią sprawę z zasiłkiem pogrzebowym z ZUS oraz pomogą w wyrobieniu aktu zgonu . Pamiętajmy, że w zakładzie pogrzebowym zorganizujemy pogrzeb świecki jak i wyznaniowy, więc religia zmarłego i jego rodziny nie ma znaczenia. Otrzymamy pomoc w organizacji każdego pogrzebu, wystarczy, że omówimy szczegóły z pracownikiem zakładu.

Zgłaszając się do zakładu pogrzebowego, zapewniamy sobie spokój i możliwość przeżywania żałoby jeszcze przed pogrzebem, bo o ten nie musimy się już martwić. A jest to bardzo ważne, aby w tych trudnych dniach mieć wsparcie, nawet w obcych ludziach.