Okulary dwuogniskowe to sposób na ostry obraz dla osób z wadą wzroku zaburzającą widzenie zarówno bliży, jak i dali. Tego typu rozwiązanie wymaga zastosowania podwójnej korekcji, w której górna połowa szkieł używana jest to patrzenia na obiekty odległe, a dolna służy widzeniu bliży. Ze względu na swoją budowę posiadają nieestetyczny wygląd, objawiający się widoczną na szkłach granicą podziału pomiędzy dwoma obszarami korekcji, a także mogą powodować dyskomfort wynikający z widzenia tej krawędzi.

W związku z brakiem korekcji dla odległości pośrednich, duża część obrazu jest niewyraźna. Ponieważ takie okulary zazwyczaj nie są przepisywane młodym osobom istnieje stereotypowe przekonanie, że podkreślają zaawansowany wiek użytkownika. Alternatywą dla okularów dwuogniskowych są okulary progresywne, które umożliwiają także wyraźne widzenie w odległościach pośrednich oraz posiadają estetyczny wygląd, bez wyraźnego podziału szkieł.

Okulary dla dzieci

Gdy niezbędny jest okulista dziecięcy Chorzów, podobnie jak inne duże miasta oferuje szeroki wybór usług lekarskich prywatnych, jak i tych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia. W przypadku konieczności zakupu okularów dla dzieci warto korzystać z profesjonalnych gabinetów, w których przyjmują najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie. Jest to niezwykle istotne w przypadku dzieci, gdyż nieodpowiedni dobór szkieł korekcyjnych może powodować pogłębianie się wady lub nawet zmiany zwyrodnieniowe oczu. Ponadto wybór niekomfortowego produktu może w prosty sposób zniechęcić młodego użytkownika do korzystania z okularów w przyszłości.