Bezpieczeństwo dziecko to jedno z najważniejszych zadań, jakie ciąży na rodzicach w trakcie ich wychowania. Następnie muszą zatroszczyć się o jego prawidłowy rozwój, by zagwarantować mu jak najlepszy start w przyszłość. Oprócz czynników genetycznych olbrzymią rolę odgrywa tutaj bogate w bodźce otoczenie dziecka, które stymuluje go do eksplorowania, poznawania i zdobywania nowych doświadczeń.

Na całe szczęście bogata oferta zabawek edukacyjnych pozwala łączyć dobrą zabawę z nauką, dzięki czemu maluchy od najmłodszych lat otrzymują wszystko to, co najlepsze w takiej formie, jaka jest dla nich najbardziej odpowiednia. Zatem, jak rodzice mogą wspomóc ten proces w codziennej opiece?

Zacznijmy od początku

Już w pierwszych etapach życia dziecka można pozytywnie wpłynąć na jego rozwój, kładąc je na matach edukacyjnych Baby Senses. W ten sposób maluszek doświadcza różnorodnych wrażeń zmysłowych, które wzbogacają jego percepcję. Wykonane z najlepszych materiałów wysokiej jakości pozwalają na eksplorację w zakresie dotyku czy słuchu. Niemowlę ma kontakt z odmiennymi teksturami, które nie tylko są przyjemne, ale też szeleszczą lub wydają inne dźwięki.

W kolejnych miesiącach edukację poprzez zabawę można wzbogacać książeczkami o kształtach, cyfrach, które są dostępne na https://okiemmaluszka.pl/montessori/pomoce-dydaktyczne. Zaprojektowane w atrakcyjnej formie ułatwiają maluszkowi poznawanie podstawowych zagadnień takich jak kwadrat, trójkąt czy liczenie. Stanowią doskonałe źródło zabawy dla dziecka, jak i towarzyszącemu mu rodzicowi. Materiał dostosowany jest do potrzeb maluszka.