Polecamy

Zabawa i rozwój – jak to połączyć w opiece nad dzieckiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo dziecko to jedno z najważniejszych zadań, jakie ciąży na rodzicach w trakcie ich wychowania. Następnie muszą zatroszczyć się o jego prawidłowy rozwój, by zagwarantować mu jak najlepszy start w przyszłość. Oprócz czynników genetycznych olbrzymią rolę odgrywa tutaj bogate w bodźce otoczenie dziecka, które stymuluje go do eksplorowania, poznawania i zdobywania nowych doświadczeń.

Na całe szczęście bogata oferta zabawek edukacyjnych pozwala łączyć dobrą zabawę z nauką, dzięki czemu maluchy od najmłodszych lat otrzymują wszystko to, co najlepsze w takiej formie, jaka jest dla nich najbardziej odpowiednia. Zatem, jak rodzice mogą wspomóc ten proces w codziennej opiece?

Zacznijmy od początku

Już w pierwszych etapach życia dziecka można pozytywnie wpłynąć na jego rozwój, kładąc je na matach edukacyjnych Baby Senses. W ten sposób maluszek doświadcza różnorodnych wrażeń zmysłowych, które wzbogacają jego percepcję. Wykonane z najlepszych materiałów wysokiej jakości pozwalają na eksplorację w zakresie dotyku czy słuchu. Niemowlę ma kontakt z odmiennymi teksturami, które nie tylko są przyjemne, ale też szeleszczą lub wydają inne dźwięki.

W kolejnych miesiącach edukację poprzez zabawę można wzbogacać książeczkami o kształtach, cyfrach, które są dostępne na https://okiemmaluszka.pl/montessori/pomoce-dydaktyczne. Zaprojektowane w atrakcyjnej formie ułatwiają maluszkowi poznawanie podstawowych zagadnień takich jak kwadrat, trójkąt czy liczenie. Stanowią doskonałe źródło zabawy dla dziecka, jak i towarzyszącemu mu rodzicowi. Materiał dostosowany jest do potrzeb maluszka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyposażyć biuro, aby wszystkie procesy przebiegały szybko i sprawnie?
Jak wyposażyć biuro, aby wszystkie procesy przebiegały szybko i sprawnie?
Sprawne wykonywanie pracy biurowej nie zależy tylko od zaangażowania pracowników, ale przede wszystkim od wyposażenia biura. Ważne jest, by były […]
Jak z pomysłem urządzić swój gabinet?
Jak z pomysłem urządzić swój gabinet?
Biuro to miejsce, w którym spędza się dużo czasu. Dlatego ważne jest, aby było ono wygodne i przyjemne, aby nie […]
Jakie typy torebek będą odpowiednie do noszenia latem?
Jakie typy torebek będą odpowiednie do noszenia latem?
Latem chętnie wymieniamy nie tylko ubrania czy buty, ale również torebki. Choć klasyczne kuferki świetnie sprawdzają się w codziennych sytuacjach, […]
Ostatnie wpisy