Kliniki medyczne i inne placówki o charakterze typowo leczniczym to miejsca, w których mnóstwo czasu zajmuje zwłaszcza obsługa pacjentów. Aby w znacznym stopniu usprawnić ten proces, zaleca się wdrożenie programu do wygodnej rejestracji przez internet. Powinien on charakteryzować się przede wszystkim intuicyjnym interfejsem (łatwy dostęp do wszystkich funkcji i informacji, czytelna czcionka itp.), a także dużą niezawodnością działania. Jeśli zależy nam na nowoczesnym rozwiązaniu tego typu, możemy skorzystać choćby z oferty dostępnej na https://medyc.pl/.

Oszczędność czasu to kluczowa korzyść

Wdrożenie oprogramowania służącego do rejestracji online skutkuje przede wszystkim ogromną oszczędnością czasu. Pacjent może bowiem zapisać się na wizytę do specjalisty od poniedziałku do piątku przez 24 godziny na dobę – i to w zasadzie z dowolnego miejsca na świecie. Oznacza to jednocześnie mniejsze kolejki w placówkach stacjonarnych, co daje pracownikom szansę na skuteczne obsłużenie wszystkich zainteresowanych osób i poświęcenie im znacznie większej uwagi. Kolejna niezwykle istotna zaleta to racjonalizacja czasu pracy lekarza, wynikająca z faktu, że ma wyłącznie jeden terminarz, a ryzyko nałożenia się na siebie wizyt zostaje całkowicie zlikwidowane. 

Efektem wprowadzenia tego rozwiązania jest też:

– promocja kliniki – możliwość zapisania się przez internet ma bezpośredni wpływ na wyraźny wzrost zainteresowania placówką wśród potencjalnych pacjentów

– bezpieczeństwo danych – rejestracja online gwarantuje ochronę wszelkich wrażliwych informacji przed dostępem osób nieuprawnionych (hasło, szyfrowanie itp.)

– ścisła kontrola nad wizytami – ze względu na to, że wszystkie są potwierdzane ręcznie przez wyznaczonego pracownika

– otrzymywanie powiadomień w formie wiadomości SMS