Zasadniczy podział przesyłek kurierskich opiera się na kraju docelowym adresata. W przypadku transportu paczki od nadawcy do odbiorcy w obrębie danego kraju mówimy o przesyłkach krajowych, w przeciwnym wypadku mamy do czynienia z przesyłkami zagranicznymi. O ile wysyłka w obrębie kraju przebiega dość szybko, o tyle zagraniczna trwa dłużej. Czas jaki kurier przeznacza na dostarczenie przesyłki jest orientacyjny i zależy od kilku czynników. Należy zawsze podawać dokładny adres i najlepiej osobę kontaktową wraz numerem telefonu. Jeśli dany kraj wymaga wypełnienia dokumentów celnych – to należy to zrobić – pomyłki lub braki w formalnościach mogą skutkować przetrzymywaniem przesyłki na urzędzie celnym. Aby dokonać wyboru firmy kurierskiej można wejść na odpowiednio wybrane strony, jak np. https://www.kurierovo.pl/cennik-przesylek/pwr opisujące danego operatora.

Cena przesyłki zależna od kraju odbiorcy

Wszystkie kraje świata są podzielone na kilka kategorii. Ceny przesyłek wysyłanych do krajów należących do danej grupy oznaczonej np. literą A będą miały taki sam pułap. Koszty przesyłek mogą się różnić w zależności od operatora. Poszukując taniego kuriera, możesz liczyć że jest to zazwyczaj znana na całym świecie firma – ma ona dużo oddziałów i wielu pracowników, więc koszty przesyłek są niższe. Mniej znani kurierzy często mają droższe ceny.

Przesyłka dobrze zapakowana

Paczka zagraniczna wymaga odpowiedniego przygotowania. Ważne jest wypełnienie środka przesyłki, jeśli produkt nie zajmuje jej całego wnętrza. Można do tego użyć specjalnej folii lub pianek wypełniających. List przewozowy należy włożyć do specjalnej foliowej przylgi, którą przykleja się do przesyłki.