Zbilansowana dieta to klucz do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała. Niedożywiony organizm jest podatny na choroby i infekcje, a także zmęczenie. Podstawą zdrowej diety jest jej więc odpowiedni dobór wartości odżywczych. Stosowanie się do zasad piramidy żywieniowej, odpowiednia podaż białka, tłuszczy i węglowodanów, spożywanie produktów bogatych w witaminy i składniki mineralne są gwarantem dobrego samopoczucia, a żywienie takie wpływa na jakość naszego życia. 

Dieta, a masa ciała

Pamiętać należy także o tym, że zbilansowana dieta o odpowiedniej kaloryczności odpowiadającej zapotrzebowaniu energetycznemu pomaga kontrolować masę ciała, a tym samym zapobiegać problemowi nadwagi i otyłości, a także niedowagi. Kluczem do zachowania odpowiedniej masy ciała jest stosowanie zbilansowanej diety, która musi stać się nawykiem. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i witalnością.

Dieta, a zdrowie psychiczne i siły fizyczne

Zbilansowana dieta odpowiada także za zdrowie psychiczne, łagodzi objawy depresji i lęku, a odpowiadają za to głównie witaminy i minerały zawarte w warzywach i owocach. Dostarczając organizmowi odpowiednie ilości składników odżywczych, zachowujemy na dłużej młodość, energię i siłę do codziennych aktywności. Zbilansowana dieta dodaje także energii poprzez właściwie dobraną ilość węglowodanów, tłuszczy i białka, co sprawia, że mamy siłę do funkcjonowania. Zbilansowana dieta zapobiega wielu chorobom i zapewnia nam lepsze samopoczucie, a co za tym idzie przekłada się to na nasze zdrowie psychiczne. Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy dietetyka. Jeżeli potrzebujemy więc takiej diety, to warto zapoznać się z usługami dostępnymi na stronie internetowej https://flejszar-olszewska.pl/konsultacje/.