Ślub to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdego mężczyzny. Uroczystość ta wymaga od niego nie tylko zaangażowania się w jej organizację, ale również zadbania o odpowiedni strój. Podstawą jest oczywiście garnitur, który powinien być idealnie skrojony i dopasowany do sylwetki. Ogromne znaczenie mają ponadto dodatki, znakomicie podkreślające charakter całej stylizacji. Można do nich zaliczyć m.in. koszulę z dobrej jakości materiału, kolorowy lub biały krawat, srebrne lub złote spinki do mankietów, a także klasyczne skórzane obuwie. 

Koszula to nie wszystko, zadbaj też o detale

Podstawowym dodatkiem do garnituru jest oczywiście koszula. Warto wybierać modele w kolorze białym lub jasnobłękitnym z mankietami zapinanymi na spinki, ponieważ prezentują się wyjątkowo elegancko. Pamiętajmy o tym, że dobrze dobrana koszula leży blisko ciała, ale jednocześnie nie krępuje ruchów. Panowie szczupli i o normalnej budowie powinni zatem wybierać wersje taliowane (np. slim fit), natomiast panowie z nadwagą – wersje regular fit.

Z kolei kołnierzyk jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Elegancka jest bowiem zarówno koszula z kołnierzykiem bardzo rozłożystym, czyli włoskim, jak i prostym. Kolejnym istotnym dodatkiem do stylizacji są spinki do mankietów. W tym przypadku obowiązuje jedna zasada – musza być dyskretne, co oznacza, że najlepiej zdecydować się na modele klasyczne, w identycznym kolorze jak obrączka. Duże znaczenie ma też kamizelka (jedno- lub dwurzędowa), dzięki której można skutecznie wymodelować sylwetkę. Inne elementy dodające garniturowi elegancji to:

– krawat – jednolity pod względem kolorystycznym lub w mikrowzór (unikajmy modeli jaskrawych)

– poszetka –  lniana lub bawełniana, najlepiej biała, ewentualnie z nieznacznym obramowaniem

– zegarek – klasyczny, zapinany na pasek wykonany z prawdziwej skóry

– pasek – skórzany, subtelny i nierzucający się za bardzo w oczy

– buty – klasyczne pantofle w kolorze brązowym lub czarnym