Podstawowe cechy

Drony w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością i są chętnie wybierane przez klientów. Szukając modeli o dobrych parametrach, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na podstawowe cechy, czyli zasięg i długość lotu. Wysokiej jakości sprzęt, taki jak przykładowo phantom 3 może osiągać pułap nawet 3500 metrów i latać nieprzerwanie przez blisko trzydzieści minut. Najdroższe drony wykorzystywane profesjonalnie mogą pochwalić się zasięgiem na poziomie 7000 metrów.

Wybierając drona, trzeba sprawdzić jakość materiałów, z których został wykonany sprzęt. Tańsze modele zbudowane są z plastiku, który może szybko ulec uszkodzeniu. Do produkcji droższych urządzeń wykorzystuje się lekkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne włókna węglowe. Dzięki ich zastosowaniu dron jest szybki, zwinny i trwały. Niektórzy producenci oferują w zestawie zapasowe śmigła, na wypadek zniszczenia tych podstawowych.

Dodatkowe funkcje

Przyjemność i frajda, jaką daje latanie dronem są w dużej mierze uzależnione od rodzaju kontrolera. Na uwagę zasługuje m.in. kontroler zastosowany w modelu mavic, który można w wygodny sposób łączyć ze smarfonem lub tabletem. Kontroler jest niezwykle funkcjonalny i ergonomiczny. Dzięki programowalnym przyciskom każdy użytkownik sam może dokonać ich konfiguracji zgodnie z własnymi preferencjami. Szukając dobrego drona, warto również zwrócić uwagę na inne funkcje.

Wśród tych najbardziej przydatnych znajduje się funkcja samoistnego wykrywania i omijania przeszkód, funkcja awaryjnego lądowania, czy też automatycznego powrotu do punktu startowego. Przydatny jest również moduł GPS, który pozwala na tak zaprogramować drona, by podążał za wskazanym obiektem.