W wielu polskich domach wciąż nie ma miejskiej kanalizacji, a co za tym idzie – mieszkańcy muszą odprowadzać nieczystości do szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Drugie z tych rozwiązań jest obecnie coraz chętniej wybierane. Zastanawiasz się dlaczego i czy sprawdzi się również u ciebie? Jeśli tak, mamy dla ciebie kilka ważnych informacji na ten temat.

Zasada działania przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem dedykowanym do budynków różnej wielkości, a jej prawidłowe dopasowanie pod względem pojemności pozwala zapewnić wygodne użytkowanie nawet dużej rodzinie. Tak więc nie ma obawy, iż oczyszczalnia będzie zbyt mała dla potrzeb danej rodziny lub też nie sprawdzi się przy zbyt małej ilości mieszkańców.

Składa się ona z systemu filtrów i wkładów z osadzonymi na nich bakteriami, które przeprowadzają proces rozkładu nieczystości. W efekcie uzyskiwana jest czysta woda, która pozbawiona jest zapachu, koloru czy szkodliwych właściwości. Dzięki temu może być między innymi odprowadzana do gruntu lub rowu melioracyjnego.

Korzyści płynące z posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym, o czym można się przekonać, poznając szczegóły jej działania na stronie https://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-leczna/. Nie wymaga opróżniania jak klasyczne szambo, a dzięki odprowadzaniu czystej wody do środowiska nie stanowi dla niego nawet najmniejszego zagrożenia.