Sporty zimowe to jedna z tych aktywności, które nie tylko skutecznie polepszają naszą kondycję, ale i dostarczają wiele frajdy. To sposób na doskonałe spędzenie czasu z rodziną, czy też znajomymi. Niestety u nas z roku na rok klimat coraz mniej sprzyja białemu szaleństwu, ponieważ po prostu brakuje najważniejszego, czyli śniegu. W związku z tym chętniej niż kiedykolwiek wybieramy się na zagraniczne stoki. W Europie dla miłośników narciarstwa nie ma chyba lepszego miejsca niż Alpy. Duży wybór wśród szlaków zjazdowych, a do tego niepowtarzalna atmosfera i niebywale piękne widoki. Sprawdźmy, gdzie warto wybrać się, planując ferie we Włoszech. 

Rodzinne ferie na Włoskich stokach

Planując wyjazd z całą rodziną, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim miejsce, do którego się wybierzemy, powinno oferować także atrakcje dla najmłodszych. W końcu dla dzieci nie ma nic gorszego niż nuda. Wycieczka na narty w Livigno będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Znajdziemy tam bowiem zarówno stoki dla doświadczonych narciarzy, jak i te łagodne, idealne dla najmłodszych. Co więcej, mieści się tam również park zabaw, który z pewnością będzie ulubionym miejscem maluchów. 

Wyjazd dla zaawansowanych miłośników sportów zimowych

Jeśli planujemy intensywny wyjazd, podczas którego większość czasu chcemy spędzić na stoku, to narty w Tonale Ponte di Legno na pewno nas nie zawiodą. Miejsce to słynie bowiem z licznych stoków o zróżnicowanym poziomie trudności zjazdów. Dzięki temu zarówno średnio, jak i wysoce zaawansowani narciarze znajdą tu idealne trasy dla siebie. Dodatkowo znajdziemy tam także wiele uroczych restauracji oraz miejsc, w których zrelaksujemy się po całodniowym wysiłku.