Remont to zadanie wymagające przede wszystkim dobrego zaplanowania, ale również odpowiedniego wyposażenia, które umożliwi wykonanie całego naszego projektu. Oprócz materiałów niezbędnych, służących do wykonania konkretnych napraw, instalacji, bądź montażu nowych elementów wykończenia, istnieją także inne materiały. Produkty te pomimo tego, że często muszą długo czekać na swoją kolej, to są niezwykle przydatne na wielu etapach remontu. Jakie to materiały?

Materiały i produkty przydatne przy remoncie

Pierwszym z nich są różnego rodzaju kleje, takie jak silikony, kleje akrylowe o naprawdę dużej odporności, kleje uszczelniające, a także klej poliuretanowy przeznaczony do przyklejania styropianu. Podczas prac związanych z wykańczaniem ścian, podłóg, czy też innych części mieszkania, niezbędne będą listwy PCV, które stanowią często jednocześnie materiał izolacyjny, uszczelniający i dekoracyjny. Świetnie sprawdzają się również jako kamuflaż nierówności powstałych przy zakończeniach podłóg.

Przydatne będą również taśmy rozprężne, pełniące funkcje taśmy izolacyjnej i uszczelniającej np. przy łączeniu styropianu, lub przy parapecie i oknie. Zawsze potrzebny i konieczny do użycia może okazać się preparat gruntujący, jak i elastyczna zaprawa klejowa do układania przykładowo płytek. Ćwierćwałki, czyli dopasowane listwy wewnętrzne przysufitowe wykonane z drewna, posłużą zaś do maskowania i uszczelniania sufitu. Poza wymienionymi warto zadbać o to, by w razie potrzeby mieć przy sobie tynk, gips oraz farbę.