Polecamy

Żurawie budowlane – jakie są rodzaje i do czego służą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żurawie budowlane służą do podnoszenia ciężkich materiałów i sprzętu podczas budowy budynków, mostów, zapór i innych konstrukcji. Mogą być napędzane energią elektryczną, ciśnieniem hydraulicznym lub silnikami spalinowymi. Są one dostępne w różnych rozmiarach, konfiguracjach i pojemnościach w zależności od rodzaju projektu budowlanego. Często żurawie montowane są na ciężarówce lub przyczepie, co pozwala na ich transport z jednego miejsca pracy na drugie.

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów żurawi budowlanych. Każdy typ jest przeznaczony do konkretnych zastosowań i ma swoje własne zalety i wady.

Żurawie budowlane można podzielić na trzy kategorie:

Teleskopowe 

Posiadają one teleskopowe wysięgniki, które mogą wysuwać się pionowo w górę i w dół. Służą do podnoszenia ciężkich ładunków na duże wysokości. 

Drążkowe 

Mają one jedną obrotową podstawę z pionowym masztem i poziomym wysięgnikiem. Stosowane są do podnoszenia ciężkich ładunków na umiarkowanych wysokościach.

Kratowe lub bramowe 

Posiadają wiele ruchomych podstaw z pionowymi masztami podtrzymującymi poziome wysięgniki. Służą do podnoszenia lekkich ładunków na duże odległości.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu to powinieneś odwiedzić stronę: https://jekko.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Typy telefonów, jakie powszechnie są używane w pracy biurowej, jak i w domu
Typy telefonów, jakie powszechnie są używane w pracy biurowej, jak i w domu
Telefon, choć jest wynalazkiem znacznie starszym, niż internet, wciąż jest powszechnie używany i nie możemy się bez niego obejść. Niezależnie, […]
Szklane butelki – w jakich branżach są wykorzystywane?
Szklane butelki – w jakich branżach są wykorzystywane?
Szeroki zakres zastosowań Butelki szklane są wykorzystywane w różnych branżach, od żywności po pielęgnację ciała. Żywność Szklane butelki są używane […]
Jakie gogle ubrać na snowboard?
Jakie gogle ubrać na snowboard?
W kontekście sportów zimowych niebagatelne znaczenie ma dobranie właściwego stroju. Chodzi nie tylko o główne ubrania, ale również mniejsze elementy […]
Ostatnie wpisy