Polecamy

Żurawie budowlane – jakie są rodzaje i do czego służą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żurawie budowlane służą do podnoszenia ciężkich materiałów i sprzętu podczas budowy budynków, mostów, zapór i innych konstrukcji. Mogą być napędzane energią elektryczną, ciśnieniem hydraulicznym lub silnikami spalinowymi. Są one dostępne w różnych rozmiarach, konfiguracjach i pojemnościach w zależności od rodzaju projektu budowlanego. Często żurawie montowane są na ciężarówce lub przyczepie, co pozwala na ich transport z jednego miejsca pracy na drugie.

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów żurawi budowlanych. Każdy typ jest przeznaczony do konkretnych zastosowań i ma swoje własne zalety i wady.

Żurawie budowlane można podzielić na trzy kategorie:

Teleskopowe 

Posiadają one teleskopowe wysięgniki, które mogą wysuwać się pionowo w górę i w dół. Służą do podnoszenia ciężkich ładunków na duże wysokości. 

Drążkowe 

Mają one jedną obrotową podstawę z pionowym masztem i poziomym wysięgnikiem. Stosowane są do podnoszenia ciężkich ładunków na umiarkowanych wysokościach.

Kratowe lub bramowe 

Posiadają wiele ruchomych podstaw z pionowymi masztami podtrzymującymi poziome wysięgniki. Służą do podnoszenia lekkich ładunków na duże odległości.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu to powinieneś odwiedzić stronę: https://jekko.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne akcesoria do telefonów
Nowoczesne akcesoria do telefonów
Współczesny telefon to urządzenie wielozadaniowe. Z komórki zapłacimy za zakupy, przełączymy kanał w TV, a co niektórzy nawet ustawią godzinę […]
Czego używa się w ogrzewaniu mieszkań?
Czego używa się w ogrzewaniu mieszkań?
Aby dobrze ogrzać mieszkanie i nie przepłacić, musisz zastanowić się, jaki rodzaj paliwa wybrać. Istotna jest też dostępność oraz jakość […]
Jak przygotować ogród na lato?
Jak przygotować ogród na lato?
Odpoczynek we własnym ogrodzie po ciężkim dniu pracy to niewątpliwie wymarzony sposób na relaks. Dobrze przygotowany ogród wiosną to możliwość […]
Ostatnie wpisy