Polecamy

Żurawie budowlane – jakie są rodzaje i do czego służą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żurawie budowlane służą do podnoszenia ciężkich materiałów i sprzętu podczas budowy budynków, mostów, zapór i innych konstrukcji. Mogą być napędzane energią elektryczną, ciśnieniem hydraulicznym lub silnikami spalinowymi. Są one dostępne w różnych rozmiarach, konfiguracjach i pojemnościach w zależności od rodzaju projektu budowlanego. Często żurawie montowane są na ciężarówce lub przyczepie, co pozwala na ich transport z jednego miejsca pracy na drugie.

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów żurawi budowlanych. Każdy typ jest przeznaczony do konkretnych zastosowań i ma swoje własne zalety i wady.

Żurawie budowlane można podzielić na trzy kategorie:

Teleskopowe 

Posiadają one teleskopowe wysięgniki, które mogą wysuwać się pionowo w górę i w dół. Służą do podnoszenia ciężkich ładunków na duże wysokości. 

Drążkowe 

Mają one jedną obrotową podstawę z pionowym masztem i poziomym wysięgnikiem. Stosowane są do podnoszenia ciężkich ładunków na umiarkowanych wysokościach.

Kratowe lub bramowe 

Posiadają wiele ruchomych podstaw z pionowymi masztami podtrzymującymi poziome wysięgniki. Służą do podnoszenia lekkich ładunków na duże odległości.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu to powinieneś odwiedzić stronę: https://jekko.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja ogólnopolskiego eventu – jak wygląda i kto może się tym zająć?
Organizacja ogólnopolskiego eventu – jak wygląda i kto może się tym zająć?
Zorganizowanie dużej, masowej imprezy to spore wyzwanie, które musi być poprzedzone solidnym przygotowaniem merytorycznym. Ilość czynników, takich jak zaproszenie gwiazd, […]
Do czego służą pręty?
Do czego służą pręty?
Pręty to elementy powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Wykonuje się je ze stali i pokrywa dodatkową warstwą cynku, ponieważ […]
Jakie są rodzaje znaków bhp?
Jakie są rodzaje znaków bhp?
Zachowanie bezpieczeństwa jest podstawą funkcjonowania każdego miejsca pracy i jednym z najważniejszych obowiązków każdego pracodawcy. Podstawowe reguły BHP, czyli bezpiecznego […]
Ostatnie wpisy