Polecamy

Jakiej siatki użyć do owijania bel?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej siatki do belowania siana to ważna decyzja dla każdego rolnika. To właśnie siatka utrzymuje stos razem i określa, ile siana można zmieścić w beli.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów siatek, z których każda ma swoje zalety i wady. Jakie są więc dostępne opcje do wyboru?

Siatka bawełniana

Bawełniana siatka to najpopularniejsza siatka do belowania siana. Jest ona lekka i cechuje ją duża wytrzymałość. Tego typu siatka jest również bardzo łatwa w użyciu i niedroga. Siatki bawełniane występują w różnych rozmiarach – te o większych rozmiarach są zwykle używane do okrągłych bel, natomiast mniejsze siatki stosuje się do bel kwadratowych lub prostokątnych.

Siatki nylonowe

Siatki nylonowe, które znajdziesz na stronie  https://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/siatka-do-bel/netzwerk,p42580856, są mocniejsze niż bawełniane i bardziej trwałe, ale także droższe. Podobnie jak siatki bawełniane dostępne są one w różnych rozmiarach, w zależności od tego, jakiego typu bele chcemy uzyskać.

Siatki polipropylenowe

Siatka polipropylenowa to kolejny rodzaj siatki do belowania, która jest często stosowana w dużych gospodarstwach, gdzie każdego roku produkuje się duże ilości siana. Ten rodzaj siatki jest mocniejszy niż bawełna lub nylon i może być wielokrotnie używany ze względu na jego trwałość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zabezpieczenia używane w obiektach publicznych
Zabezpieczenia używane w obiektach publicznych
Obiekty publiczne, a szczególnie takie, w których prowadzone są jakieś usługi lub przechowywane jest wartościowe mienie muszą się liczyć z […]
Pierścionki – ich rodzaje, kształty i kolory do wyboru
Pierścionki – ich rodzaje, kształty i kolory do wyboru
Biżuteria to jeden z ulubionych odsłon kobiecości – nie ma chyba na świecie kobiety, która nie przepadałaby za błyskotkami. Świetnie […]
Jakie drzwi będą idealne do naszego salonu?
Jakie drzwi będą idealne do naszego salonu?
Salon w każdym mieszkaniu jest miejscem, gdzie najwięcej czasu spędzają zarówno domownicy, jak i goście. Dlatego też, podczas urządzania wnętrz, […]
Ostatnie wpisy