Polecamy

Jakiej siatki użyć do owijania bel?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej siatki do belowania siana to ważna decyzja dla każdego rolnika. To właśnie siatka utrzymuje stos razem i określa, ile siana można zmieścić w beli.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów siatek, z których każda ma swoje zalety i wady. Jakie są więc dostępne opcje do wyboru?

Siatka bawełniana

Bawełniana siatka to najpopularniejsza siatka do belowania siana. Jest ona lekka i cechuje ją duża wytrzymałość. Tego typu siatka jest również bardzo łatwa w użyciu i niedroga. Siatki bawełniane występują w różnych rozmiarach – te o większych rozmiarach są zwykle używane do okrągłych bel, natomiast mniejsze siatki stosuje się do bel kwadratowych lub prostokątnych.

Siatki nylonowe

Siatki nylonowe, które znajdziesz na stronie  https://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/siatka-do-bel/netzwerk,p42580856, są mocniejsze niż bawełniane i bardziej trwałe, ale także droższe. Podobnie jak siatki bawełniane dostępne są one w różnych rozmiarach, w zależności od tego, jakiego typu bele chcemy uzyskać.

Siatki polipropylenowe

Siatka polipropylenowa to kolejny rodzaj siatki do belowania, która jest często stosowana w dużych gospodarstwach, gdzie każdego roku produkuje się duże ilości siana. Ten rodzaj siatki jest mocniejszy niż bawełna lub nylon i może być wielokrotnie używany ze względu na jego trwałość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety klimatyzacji samochodowej
Zalety klimatyzacji samochodowej
Fale upałów i związane z nimi wysokie temperatury są coraz bardziej uciążliwe. Ta sytuacja nie dotyczy tylko pieszych, ale zwłaszcza […]
Wygodne dresy – strój do codziennych zabaw
Wygodne dresy – strój do codziennych zabaw
Ubranie dziecka w modną i wygodną odzież to niemałe wyzwanie dla rodzica, bowiem nawet najmłodsze pociechy posiadają już często sprecyzowane […]
Jak przygotować samochód do sprzedaży?
Jak przygotować samochód do sprzedaży?
Odpowiednie przygotowanie samochodu do sprzedaży Rzeszów może wpłynąć na końcową cenę pojazdu. Mieszkańcy Podkarpacia powinni wiedzieć o co zadbać, by […]
Ostatnie wpisy