Remont pokoju dziecięcego staje się co jakiś czas koniecznością. Dzieci rosną, a  wraz z wiekiem zmieniają się ich potrzeby. Podczas remontu konieczne jest nie tylko odświeżenie ścian czy wymiana wykładziny dywanowej, ale najczęściej również zakup nowych mebli. Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru?

Po pierwsze – trwałość. Dzieci będą testować wytrzymałość wyposażenia swojego pokoju każdego dnia, czasami niezgodnie z przeznaczeniem, dlatego  jakość materiału oraz stabilność całej konstrukcji jest niezwykle ważna. Po drugie, okładzina musi być łatwa do czyszczenia. W przypadku mebli w strefie do nauki, takich jak biurka, krzesła i półki na książki i zeszyty, kluczowe znaczenie odgrywa ich  ergonomiczność. Miejsce do nauki musi zostać wyposażone w odpowiednie oświetlenie, a wysokość krzesła i biurka należy dopasować do wzrostu dziecka. Dobrym rozwiązaniem będą sprzęty z regulacją wysokości.

Jakie dekoracje do pokoju dziecka?

Względy funkcjonalne nie są jedynymi, które trzeba wziąć pod uwagę remontując dziecięcy pokój. Estetyka wnętrza jest równie ważna. Trzeba pamiętać, że pokój powinien podobać się przede wszystkim swojemu młodemu właścicielowi. Warto zaangażować dziecko w proces wybierania dekoracji i dodatków. Kolorowe naklejki ścienne dla dzieci dostępne są w wielu różnych wzorach, z łatwością dopasujemy je więc do zamierzonej aranżacji, tworząc odpowiedni klimat pokoju. Jeśli zamieszkać ma w nim młody kapitan pirackiego statku, na pewno przydadzą mu się skrzynie i kufry na wszystkie zgromadzone skarby. Mała księżniczka nie pogardzi zapewne własną toaletką z lustrem czy różowymi, welurowymi poduchami. Warto zdać się na wyobraźnię dziecka i pomóc mu w realizacji pomysłów!