Polecamy

Aloesowy krem do ciała – jakie ma plusy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aloes do ciała to niesamowita roślina, która jest wykorzystywana od pokoleń. Była powszechnie znana jako roślina lecznicza i jest stosowana do dziś.

Aloesowy krem do ciała to naturalny środek nawilżający, który pomaga ukoić i nawilżyć skórę. Jest również bardzo korzystny w leczeniu oparzeń słonecznych, wysypek, podrażnień skóry i ukąszeń owadów.

Roślina aloesu od dawna była używana jako roślina lecznicza przez wiele kultur na całym świecie. Żel aloesowy jest pozyskiwany z mięsistych liści tej rośliny i udowodniono, że ma liczne korzyści dla skóry. Żel aloesowy zawiera witaminy A, C i E, a także minerały takie jak potas, wapń i magnez.

Krem aloesowy może być stosowany na twarz, ciało lub włosy. Jest to świetny środek nawilżający, który nie pozostawia na skórze uczucia tłustości czy przetłuszczenia, jak to robią niektóre inne balsamy.

Oto niektóre z korzyści wynikających z używania aloesu:

Pomaga nawilżyć suchą skórę 

Krem aloesowy zawiera glikoproteiny, które pomagają nawilżyć skórę, zatrzymując wilgoć wewnątrz ciała, a nie pozwalając jej wyparować do powietrza wokół ciebie, jak robi to wiele innych balsamów. Oznacza to, że chroni skórę przed utratą zbyt dużej ilości wilgoci na rzecz otoczenia, co powoduje powstawanie suchych plam na powierzchni skóry.

Pomaga łagodzić oparzenia słoneczne 

Krem Aloe Vera pomaga zmniejszyć stan zapalny spowodowany oparzeniami słonecznymi lub innymi urazami, zmniejszając zaczerwienienie i obrzęk, a także łagodząc wszelkie swędzenie i ból związany z tymi oparzeniami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto kupować kosmetyki w internecie?
Czy warto kupować kosmetyki w internecie?
Coraz większa część naszego życia odbywa się w sieci. Jeszcze kilka lat temu zakup kosmetyków wiązał się z przeglądaniem gazetek, […]
Co zrobić z autem po wypadku?
Co zrobić z autem po wypadku?
Pozbycie się nawet sprawnego i prezentującego całkiem dobry stan samochodu może być kłopotliwe, zwłaszcza gdy liczy się na korzystne warunki, […]
Ekspres na kapsułki czy ziarna kawy – który z nich warto wybrać na początek?
Ekspres na kapsułki czy ziarna kawy – który z nich warto wybrać na początek?
Wielu wielbicieli kawy zastanawia się nad zakupem ekspresu, dzięki któremu będą mogli przyrządzać swój ulubiony napój w domowym zaciszu. Te […]
Ostatnie wpisy