Polecamy

Co musi znaleźć się w dobrym warsztacie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy warsztat samochodowy potrzebuje pewnych narzędzi, które zapewnią mechanikom dobrą i komfortową pracę. Te narzędzia to między innymi dobre oświetlenie, nie tylko samej przestrzeni warsztatu, ale także miejsca gdzie wykonuje się pracę – czyli samochodów. Mają one wiele różnych zakamarków, które żadne oświetlenie sufitowe ani ścienne dobrze nie oświetli. Jak więc ułatwić pracę mechanikom? O tym w dzisiejszym wpisie.

Oświetlenie warsztatu

Oczywiście zacząć należy od ogólnego oświetlenia zakładu napraw mechanicznych. Do tego celu najczęściej stosuje się źródła światła w postaci świetlówek liniowych, które zawieszane są na suficie, lub też montowane na ścianach. Dobrze jest umieścić je nie tylko u góry, ale także zamontować dodatkowy rząd ściennych świetlówek na wysokości około jednego metra od podłogi. Dzięki temu znacznie lepiej doświetlone będą niższe części naprawianych aut, a o to nam właśnie chodzi. Jednak same oświetlenie pomieszczenia to jeszcze nie wszystko i za chwilę przejdziemy do tego, bez czego żaden mechanik obyć się nie może.

Oświetlenie ręczne

Jak wspomnieliśmy, każdy pojazd posiada wiele różnych miejsc, gdzie światło lamp sufitowych i ściennych nie dotrze. Dlatego każdy mechanik musi być uzbrojony również w dobrej jakości lampy warsztatowe. Mowa tutaj o lampach, które trzyma się w ręce i można się nimi posługiwać jako latarką, można też zawiesić je na dowolnym fragmencie auta i doświetlić miejsce pracy, bez konieczności trzymania lampy w ręce.

Jest to bardzo wygodne i mechanicy chętnie korzystają z takiego rozwiązania. Lampy tego typu mogą być zasilane z baterii – wtedy nie trzeba ciągnąć za sobą kabla, lub też mogą być zasilane bezpośrednio z sieci 230 V – wtedy jednak kabel plącze się nam pod nogami, ale za to możliwe uzyskanie dużo większej jasności świecenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dobrać opony do swojego pojazdu?
Jak prawidłowo dobrać opony do swojego pojazdu?
Wydaje się, że wszystkie opony dostępne na rynku są takie same. Gdy jednak przyjrzymy się im bliżej okazuje się, że […]
Spośród jakich czapek i kapeluszy, mężczyźni mogą wybrać odpowiedni dla siebie?
Spośród jakich czapek i kapeluszy, mężczyźni mogą wybrać odpowiedni dla siebie?
Męskie nakrycia głowy jeszcze kilkanaście lat temu noszone były głównie przez starszych panów. Aktualnie trend ten jest bardzo modny również […]
Jak ulokować oświetlenie w ogrodzie?
Jak ulokować oświetlenie w ogrodzie?
Ogród to znakomite przedłużenie domu, dlatego wiele osób decyduje się na jego założenie. Najważniejsze są w nim oczywiście krzewy, drzewa […]
Ostatnie wpisy