Przed przystąpieniem do organizowania przestrzeni należy dokładnie określić, jak ma ona wyglądać. Następnie określ, które części wymagają uwagi i ile czasu potrzeba na realizację projektu. Pamiętaj, że porządkowanie nie zawsze oznacza po prostu odkładanie rzeczy na ich pierwotne miejsca.

Organizowanie przestrzeni to duży projekt – ale można go zrealizować

Zacznij od podstaw, takich jak pozbycie się niepotrzebnych już przedmiotów i przechowywanie ich w taki sposób, aby łatwiej było je znaleźć. Kiedy już uporządkujesz swoją przestrzeń, będzie ona bardziej elastyczna i dostosowana do tego, co pojawi się w ciągu dnia. Zacznij od małej, pojedynczej szuflady. Jeśli masz problem z odłożeniem blatu kuchennego, usuń go całkowicie i zamiast tego schowaj wszystko do szuflad lub szafek. Możesz też poświęcić jeden poranek w tygodniu na zrobienie prania, złożenie ubrań i schowanie ich do szuflad lub koszy. Wkrótce zorganizujesz wiele miejsc w swoim domu i staniesz się profesjonalistą w szybkim i efektywnym załatwianiu spraw.

Czy czujesz, że Twój dom lub biuro wymaga gruntownego remontu? 

Przytłacza Cię myśl o samodzielnym podjęciu się tego przedsięwzięcia, ale wiesz, że jest ono konieczne? Weź głęboki oddech. Organizowanie przestrzeni – niezależnie od tego, czy jest to pokój, cały dom, czy całe życie – nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dla większości z nas pierwszy krok w kierunku organizacji polega na usunięciu przedmiotów, które nie wspierają naszej wizji przestrzeni. Drugi krok polega na stworzeniu systemów i struktur, które pozwolą utrzymać porządek po jego ustanowieniu. Szeroki asortyment można znaleźć na tej stronie denoti.sklep.pl.