Jeszcze kilka lat temu, żeby znaleźć pracę za granicą trzeba było mieć znajomości w danym miejscu, znać język i mieć sporo odwagi. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Praktycznie nikt nie decyduje się już na wyjazd w ciemno, a pracodawcy nie ryzykują zatrudniania bez umowy. W związku z tym większość osób decyduje się na wyjazd do pracy za pośrednictwem agencji zatrudnienia. Pozwala to na uproszczenie wielu procedur i załatwienie formalności jeszcze przed wyjazdem. Przykładem takiej agencji może być https://workafford.pl/ . Firma ta pośredniczy w zatrudnianiu obcokrajowców w Polsce jak i wyjazdów do pracy do innych krajów Europy. 

Dokąd do pracy za granicę?

Przed wyjazdem do pracy za granicę należy dobrze przemyśleć obrany kierunek. Wiele osób decyduje się na pracę w Skandynawii. Zarobki w Norwegii czy Danii są jednymi z najwyższych w Europie. Należy jednak pamiętać, że koszty życia w tych krajach również są wysokie. W związku z tym lepszą opcją jest zwykle zatrudnienie u naszych zachodnich sąsiadów. Do pracy w Niemczech każdego roku wyjeżdżają tysiące osób. Zarobki są tu dużo wyższe niż w Polsce, a koszty życia porównywalne.

Popularnym wyborem są również takie kraje jak Belgia, Holandia, Irlandia czy Wielka Brytania. Praca w tych krajach jest bardzo opłacalna. Na pracowników poza standardową wypłatą często czekają dodatkowe benefity. Pracodawcy wielokrotnie zapewniają np. zwrot kosztów dojazdu do pracy a czasami również mieszkanie. Ofert pracy warto poszukać na https://workafford.pl/praca-za-granica/. Aby znaleźć odpowiednią ofertę wystarczy wybrać interesujący nas kraj, rodzaj preferowanej pracy i wypełnić aplikacje. Pozostałymi formalnościami zajmie się agencja pracy.