W niektórych sytuacjach niewiele potrzeba, aby uatrakcyjnić mieszkanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcemy je sprzedać nowemu właścicielowi. Dobrze jest wtedy zamontować drzwi przesuwne, które idealnie pasują praktycznie do każdego wnętrza. Możemy je zamontować zarówno w tych małych mieszkaniach, gdzie mamy kilka metrów wolnej przestrzeni, ale także idealnie sprawdzają się, gdy chcemy zaaranżować wnętrze dużego domu.

Jakie zalety mają drzwi przesuwne?

Największą zaletą drzwi przesuwnych jest to, że otwierają się one i zamykają wzdłuż linii ściany, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca. Mogą być one zamontowane praktycznie na każdym etapie budowy i możemy wybrać jeden z dwóch wariantów.

Drzwi przesuwne mogą być chowane w specjalnej kasecie albo też mogą być widoczne w ścianie. Jednak w tym drugim przypadku musimy pamiętać o tym, aby zostawić odpowiednią ilość miejsca po bokach, żeby drzwi mogły się swobodnie zamykać i otwierać.

Czy drzwi przesuwne są dobrym rozwiązaniem?

Obecnie drzwi przesuwne są idealnym rozwiązaniem, ponieważ możemy je zamontować praktycznie w każdej ścianie, zarówno w tej murowanej, jak i tej kartonowo-gipsowej. Drzwi przesuwne mogą zostać również dodatkowo zamontowany na suficie, ale wtedy musimy pamiętać, że nie może to być sufit podwieszany. Wtedy też możemy schować prowadnice pod listwami maskującymi, aby wygląd drzwi przesuwnych był zdecydowanie lepszy.

Popularniejszym wyborem drzwi przesuwnych są te dwuskrzydłowe, w których każda strona drzwi odsuwa się w inną stronę. Jednak w przypadku gdy nie mamy zbyt dużo wolnego miejsca, to warto wybrać drzwi przesuwne dwuskrzydłowe otwierane teleskopowo, które otwierają się po obu stronach.
Duży wybór drzwi przesuwnych znajdziesz na stronie: https://www.reno-reno.pl/sklep/drzwi-przesuwne-tablica/.