Wiele osób cierpi na problemy z oddychaniem. Mogą one wynikać między innymi z takich chorób jak przewlekła niewydolność płuc czy ciężka astma. W każdym z tych przypadków pacjenci czują się lepiej, jeśli mają pewność, że w razie nasilenia objawów będą mogli zawsze wspomóc się skoncentrowanym tlenem.

Dla lepszego samopoczucia i szybszego powrotu do zdrowia

Jak łatwo się domyślić, koncentrator tlenu to urządzenie, które pomaga w jego zagęszczeniu – a zatem w zwiększeniu procentowego udziału tlenu we wdychanym powietrzu. W zależności od ustawionych parametrów urządzenia, może ono zagęścić tlen nawet do 90%, co pomaga w prowadzeniu na przykład terapii tlenowej.

Większa ilość tlenu ułatwia oddychanie i sprawia, że osoby cierpiące na choroby układu oddechowego czują się lepiej. Mają większy dostęp do niezbędnego do życia gazu, co powoduje dwa efekty: fizyczne odprężenie i dotlenienie organizmu, a także zapewnia psychiczny komfort, gwarantującym, iż nie  będą cierpieć na duszności i problemy z zaczerpnięciem oddechu.

Wypożycz, nie kupuj!

Jeśli wiesz, że koncentrator tlenu będzie ci potrzebny w domu tylko przez jakiś czas, aż do poprawy stanu zdrowia, albo jego zakup jest dla ciebie po prostu za dużym wydatkiem, lepiej będzie jeśli go wypożyczysz. Renomowana wypożyczalnia koncentratorów tlenu Warszawa oferuje urządzenia najwyższej jakości, z możliwością dopasowania ich trybu pracy do potrzeb pacjenta. Niewysokie koszty sprawiają, że w tej ofercie urządzenie jest znacznie bardziej przystępne niż w przypadku chęci zakupu go na stałe.