Na czym polega proces jonizacji

Pomimo dynamicznego rozwoju medycyny, każdego roku zwiększa się ilość zachorowań na tzw. choroby cywilizacyjne, czyli cukrzycę, miażdżycę, nadciśnienie, a także nowotwory. Zdaniem wielu badaczy jednym z czynników wpływających na rozwój chorób jest picie wody niskiej jakości. Najprostszym sposobem na poprawę jej czystości jest filtracja. Filtr do wody kranowej usuwający najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia nie kosztuje wiele.

Aby jeszcze bardziej poprawić walory smakowe i zdrowotne kranówki należy sięgnąć po jonizator. Jest to urządzenie elektryczne, które alkalizuje wodę. Ciecz poddana działaniu słabego prądu rozdziela się na alkaliczną (żywą) oraz kwasową (martwą). Dodatkowo efektem działania urządzenia jest wytwarzanie tzw. wody srebrnej, uznawanej od wielu lat za niezwykle skuteczny antybiotyk.

Co daje picie jonizowanej wody

Regularne picie wody alkalicznej to najbardziej skuteczny sposób na odkwaszenie organizmu i przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej w ciele. Ciecz ta ma również właściwości antyoksydacyjne, które pozwalają na opóźnienie efektów starzenia się całego ciała. Według najnowszych badań płyn uzyskiwany w wyniku działania jonizatora ma takie same właściwości jak woda pochodząca z najbardziej znanych uzdrowisk. W sprzedaży znaleźć można zarówno duże urządzenia stacjonarne, jak i niewielkie jonizatory przenośne. Sprzęt tego typu można zobaczyć na https://sklep.water-star.pl/jonizatory-przenosne-generatory-wodoru-c-15.html.

Bez względu na wybór urządzenia regularne picie wody alkalicznej pozwala m.in. usunąć z organizmu toksyczne substancje, obniżyć poziom złego cholesterolu, dotlenić komórki ciała, a także poprawić odporność i nawilżyć skórę. Stosowanie jonizatora jest więc prostym sposobem na kompleksową poprawę zdrowia i zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych.