Czy wiesz, że biustonosz należy wymieniać w momencie gdy zauważysz rozciągnięcie jego elastycznych elementów, a po każdym dniu noszenia powinien odpocząć w szafie przez dwa dni? Sprawdź w swojej szafie czy to nie pora na uzupełnienie bielizny! Jeśli masz duży biust ten artykuł pomoże Ci dobrać dla siebie odpowiedni model.

Pas 

Pierwszy aspekt na jaki powinnaś zwrócić uwagę  w trakcie zakupów to szerokość pasa nośnego. Im większy biust tym powinien być on szerszy, standardowo biustonosze mają szerokość 2 haftek zapięcia, dla obwodu od 80 powinno się rozważyć pas o szerokości 3 haftek. Przy obwodzie 100 i dużej miseczce dobrym rozwiązaniem może być wybranie modelu na 4 haftki. Pas dzięki odpowiednio dobranej szerokości i długości powinien stanowić główną podporę dla biustu. 

Ramiączka i miseczka 

Kolejny aspekt zapewniający komfort użytkowania to odpowiednio szerokie ramiączka. Jeśli będą zbyt wąskie, mogą wbijać się w ramiona co po dłuższym czasie noszenia może dawać dolegliwości bólowe. Biustonosze duży biust wymagają również stosowania pełniejszych miseczek, tak aby fiszbiny nie uciskały ciała pod pachą a linia górna nie „przecinała” piersi i kończyła się powyżej linii otoczki brodawki. Dobrze dobrany biustonosz to nie tylko wygoda ale również piękny wygląd i przede wszystkim zdrowie.