W kontekście sportów zimowych niebagatelne znaczenie ma dobranie właściwego stroju. Chodzi nie tylko o główne ubrania, ale również mniejsze elementy i dodatki. Te często decydują o kwestiach bezpieczeństwa i ogólnym komforcie. Przy snowboardzie bardzo istotne są dobrze dobrane gogle. Jakie będą odpowiednie?

Dlaczego warto założyć gogle?

Wiele osób dobierając strój na zimowe szaleństwa, skupia się przede wszystkim na tym, by wybrać spodnie snowboardowe, dopasować do tego ciepłą kurtkę oraz wygodne buty. Tymczasem nie powinno się zapominać o goglach, gdyż okażą się one przydatne nie tylko dla początkujących, ale i doświadczonych miłośników tego sportu. Chronią one oczy przed wiatrem, który wysusza śluzówkę. Oprócz tego będą nieodzowne przy padającym śniegu, a do tego nie dopuszczą do oślepienia spowodowanego światłem. Promienie słoneczne często obijają się od śniegu, co może poważnie ograniczyć widoczność.

Aspekty użytkowe

Obecnie w sklepach można znaleźć duży wybór gogli snowboardowych, natomiast istnieje kilka istotnych kryteriów, które ułatwią podjęcie decyzji. Warto zwrócić uwagę na szybki, które powinny być większe niż w goglach narciarskich. Wynika to z faktu, że przy tej dyscyplinie potrzebne jest większe pole widzenia. Element ten dobrze jest wybierać wraz z kaskiem, by akcesoria były do siebie dopasowane. Dzięki temu nie będą powodowały żadnego dyskomfortu podczas jazdy. Najlepiej wybierać również szkła z jak najwyższym filtrem, co zagwarantuje zablokowanie szkodliwego promieniowania UV. Dodatkowo można też wybrać modele z warstwą zapobiegającą parowaniu, by uniknąć wymuszonych przerw na stoku.