Idealne paznokcie na wielkich uroczystościach to tak samo ważny element, jak makijaż czy fryzura. Odpowiednio dobrane pod względem koloru i formy będzie doskonałym akcentem uzupełniającym strój. Przy wyborze kolorystyki oraz wzorów warto się kierować umiarem i dostosować stylizację pod swoja rolę na weselu. 

Paznokcie dla panny młodej

Dla panien młodych najlepsze będą stonowane wzory i kolory. Zbyt krzykliwe lub mocne paznokcie mogą przyćmić śnieżno białą lub kremową sukienkę. Stylizacje paznokci w tym dniu powinny harmonijnie wpasować się w kreację. Wybierając delikatny makijaż warto postawić również na delikatny manicure. Ta okazja nie jest najlepsza na eksperymenty, więc również nie należy przesadzać z wzorami. Delikatny akcent lub brokatowe wykończenie na jednym maksymalnie dwóch paznokciach w zupełności wystarczy. Najbardziej odpowiednie będą wszystkie odcienie beżu, delikatne róże w połączeniu z odcieniami złota czy białymi drobinkami.

Paznokcie dla druhny

Dla kobiet, które pełnią rolę druhny zarówno kreacja, jak i paznokcie nie muszą być ograniczane pod względem kolorystyki. Ważne, aby cała stylizacja stanowiła uzupełniającą się całość oraz nie przyćmiła panny młodej będącej w tym dniu najważniejszą osobą. Dobór pod kolor sukienki to w tym przypadku najlepsza opcja. Nie chodzi tutaj jednak o to, aby zarówno paznokcie, jak i sukienka były w tym samym odcieniu. Lepiej postawić na kolory, które dobrze ze sobą współgrają  np. w przypadku sukienki w odcieniu butelkowej zieleni idealne sprawdzą się wszystkie beże z zielonym akcentem lub brudne róże z brokatowymi elementami.