Polecamy

W co ubierać niemowlaka wiosną?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna przynosi cieplejszą pogodę, co umożliwia codzienne wychodzenie z dzieckiem na zewnątrz. Jednak ta pora roku bywa bardzo nieprzewidywalna – poranek może przynieść chłód, popołudnie rozświetlić się słońcem i zawsze istnieje szansa na nagły kapuśniaczek. Odpowiednie ubranie dziecka pomoże więc zapewnić mu komfort przez cały dzień.

Najlepiej sprawdzają się warstwy

Ubieranie warstwami, na tzw. cebulkę, jest najlepszym rozwiązaniem przy nagle zmieniającej się pogodzie. Znacznie ułatwia ono dostosowanie temperatury malucha do panujących warunków poprzez dodanie lub usunięcie elementu stroju. Ogólna zasada jest taka, że dziecko potrzebuje tylko jednej dodatkowej warstwy, w porównaniu z tym, co masz na sobie. A kiedy pojedziecie na spacer wózkiem, przekonasz się, że cienka kurteczka nałożona na koszulkę i bluzę sprawdza się dużo lepiej niż jeden gruby kombinezon.

W dzisiejszych czasach słodkie ubranka dla niemowląt są dostępne w wielu różnych wariantach. Nie należy jednak zapominać, że w kwestii stroju komfort i bezpieczeństwo malucha stanowią najważniejsze wyznaczniki. Kupując ubranka warto więc wybierać tkaniny wygodne i delikatne dla wrażliwej skóry niemowląt. W tym przypadku najlepiej sprawdza się bawełna, która jest także trwała i nadaje się do prania w pralce.

Pamiętaj o czapeczce

Niemowlęta tracą aż 75% ciepła przez głowę, więc noszenie czapki na zewnątrz jest naprawdę dobrym pomysłem, także wiosną. A kiedy dni stają się słoneczne warto zamienić ją na cieńszy bawełniany kapelusz. Ostatnio popularne stały się ubranka handmade, szczególnie różnego rodzaju nakrycia głowy. Należy jednak pamiętać, że nawet jeżeli idealnie dopełniają one strój dziecka, nie powinno się ich zakładać, przebywając w domu, ponieważ może to grozić przegrzaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe sprzęty w jakie powinno być zaopatrzone każde laboratorium
Podstawowe sprzęty w jakie powinno być zaopatrzone każde laboratorium
Każde szanujące się laboratorium powinno być zaopatrzone w najwyższej jakości sprzęty, aby diagnostyka i badania mogły być przeprowadzone zarówno sprawnie, […]
Jakie formy naprawy telefonu oferowane są przez profesjonalne serwisy?
Jakie formy naprawy telefonu oferowane są przez profesjonalne serwisy?
Obecnie jednymi z najpowszechniejszych urządzeń mobilnych są smartfony. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim uniwersalności i wielofunkcyjności. Posiadając smartfon, można go […]
Stroje dla dziecka do zabawy na podwórku
Stroje dla dziecka do zabawy na podwórku
Każda mama wie, co jest dla jej dziecka najlepsze – również w kwestii ubioru do zabaw na podwórku. My podpowiadamy […]
Ostatnie wpisy