Folia stretch to produkt, który jest powszechnie wykorzystywany w codziennym życiu, w tym zwłaszcza przez małe i duże firmy. Doskonale sprawdza się w wielu różnych branżach, m.in. spożywczej, budowlanej, kosmetycznej, farmaceutycznej oraz tekturowej. Znajduje szerokie zastosowanie choćby w biurze czy magazynie, ale może być też używana w domowej kuchni, np. do owijania ciast. Wyróżniamy kilka rodzajów tego produktu, ale najpopularniejsze to folia stretch maszynowa (można ją dostać np. na https://www.folie-stretch24.pl/pl/c/Folia-stretch-maszynowa/87/1/full) i ręczna.
Folia stretch charakteryzuje się dużą rozciągliwością, elastycznością, wodoodpornością i ścisłym przyleganiem do powierzchni danej rzeczy (idealnie wręcz dopasowuje się do jej kształtu). Z tego względu jest wykorzystywana m.in. w branży transportowej do owijania produktów wymagających dobrego zabezpieczenia w trakcie przewozu (np. przesyłki kurierskie, palety) albo przechowywania (wyroby znajdujące się w magazynie). Jej niezaprzeczalną zaletą jest to, że doskonale chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na rynku znajdziemy folie różniące się między sobą pod względem grubości, rozmiaru, koloru czy rozciągliwości, więc z pewnością wybierzemy tę, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby.
Na szczególną uwagę zasługuje wersja maszynowa, przeznaczona do automatycznego pakowania ładunków na paletach z wykorzystaniem specjalistycznych owijarek. W tym przypadku większość przedsiębiorstw posługuje się folią stretch Jumbo, gdyż posiada ona odpowiednią gęstość. Zupełnie inne zastosowanie ma model pęcherzykowy, odznaczający się dużą termokurczliwością. Tego typu folia jest stosowana m.in. do owijania elementów bagażu podręcznego w celu uzyskania większej ilości miejsca w walizce (np. ubrań). Dosyć częstą praktyką jest również zabezpieczanie folią mebli podczas przeprowadzki oraz artykułów spożywczych w celu zachowania przez nie dłużej świeżości.