Polecamy

Jakie rodzaje audytu energetycznego wyróżniamy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Audyty energetyczne to świetny sposób dla firm na zidentyfikowanie obszarów, w których mogą zaoszczędzić pieniądze i energię. Audyt energetyczny jest inspekcją nieruchomości, która pomaga określić jak dużo energii jest używane, dlaczego jest używane i gdzie można ją zaoszczędzić.

Audyty energetyczne są korzystne, ponieważ pozwalają zidentyfikować problemy z obecnymi systemami, dzięki czemu można dokonać niezbędnych zmian w celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i gazu ziemnego. Pomagają one również zidentyfikować możliwości poprawy poprzez stworzenie planu działania, który zawiera zalecenia dotyczące tego, jakie zmiany należy wprowadzić. Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem to możesz udać się na stronę https://www.ekobios.pl/uslugi/audyt-energetyczny, która oferuję profesjonalne usługi związane z audytem energetycznym.

Istnieją trzy główne rodzaje audytów energetycznych:

Porównawczy audyt energetyczny

Ten rodzaj audytu porównuje dwa lub więcej podobnych budynków lub systemów, aby dowiedzieć się, który z nich jest bardziej wydajny niż inne (inne). Celem jest znalezienie sposobów na zwiększenie wydajności w Twoim obiekcie bez wpływu na produktywność lub poziom komfortu.

Audyt kosztów cyklu życia

Ten rodzaj audytu określa całkowity koszt posiadania i eksploatacji składnika aktywów w całym okresie jego życia (lub oczekiwanym okresie życia). Uwzględnia on koszty utrzymania, wydatki operacyjne i koszty kapitałowe (takie jak zakup nowego sprzętu). Celem jest pomoc w określeniu, czy ma to sens finansowy dla Twojej firmy, aby inwestować w pewne aktywa już teraz, czy też poczekać do późniejszego okresu, kiedy ceny spadną lub technologia się rozwinie.

Analiza finansowa

Ten rodzaj audytu pomaga Ci określić wpływ Twoich działań na wynik finansowy. Możesz go użyć do analizy wyników finansowych konkretnego produktu lub usługi, lub może być wykorzystany do oceny, jak zmiany w przychodach wpływają na inne obszary, takie jak koszty i zysk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nauka języka hiszpańskiego – jakie daje korzyści?
Nauka języka hiszpańskiego – jakie daje korzyści?
Hiszpański to piękny język, którego dość łatwo się nauczyć. Jedno jest pewne, jego znajomość na pewno da Ci wiele korzyści, […]
Klimatyzacja samochodowa – jakie są oznaki, że się psuje?
Klimatyzacja samochodowa – jakie są oznaki, że się psuje?
Klimatyzacja samochodowa jest niezbędnym elementem komfortu każdego kierowcy, ale może być również znakiem, że z Twoim samochodem coś jest nie […]
Pianki neoprenowe – wytrzymałość i lekkość w jednym
Pianki neoprenowe – wytrzymałość i lekkość w jednym
W naszym kraju żyje wiele osób, które uwielbiają uprawiać sporty wodne – np. surfing, windsurfing czy wakeboarding. Jednym z niezbędnych […]
Ostatnie wpisy