Wybór pościeli jest niezwykle ważny dla jakości naszego wypoczynku nocnego. W zależności od pory roku i panujących na zewnątrz temperatur powinniśmy dostosowywać zarówno powłoczki, jak i wypełnienie do warunków zewnętrznych. Latem najlepiej wybierać tkaniny naturalne lub dające poczucie chłodu. Atłasowa pościel sprawdzi się doskonale, gdy nasze mieszkania nagrzewają się od upałów. Równie dobrze zda egzamin bawełna, która pozwala na przepływ powietrza, dając tym samym naszej skórze możliwość oddychania i odpowiedniego odprowadzania wilgoci. Jesienią i zimą potrzebujemy czegoś cieplejszego, więc najlepszym wyborem będzie gruba, przyjemna w dotyku flanela zapewniająca odpowiedni komfort cieplny nawet w najchłodniejsze noce.

Gęsi puch, wełna, a może syntetyk, czyli jakie wypełnienie pościeli wybrać

Na rynku jest bardzo szeroka oferta poduszek i kołder różnego rodzaju. Możemy je podzielić na kategorię syntetyczną oraz naturalną. Sztuczne włókna zazwyczaj poleca się osobom cierpiącym na alergie. Taka pościel nie sprzyja zbieraniu się kurzu i jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Wypełnienie naturalne natomiast zapewnia doskonałą izolację cieplną, a ze względu na swoje właściwości może być używane nawet cały rok.

Gęsi puch lub wełna owcza pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza i zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Poza tym są przyjazne dla naszej skóry oraz bardzo trwałe. Produkty tego typu kupimy np.tu https://www.moker.eu/koldry-naturalne-c-23_24.html. Kołdry syntetyczne to dużo niższy wydatek, jeśli jednak nie wykazujemy skłonności uczuleniowych, warto zainwestować w wersje naturalne, które posłużą nam przez bardzo długi czas.