Producenci oferują przeróżne warianty uchwytów do mebli. W zależności od rodzaju pomieszczenia i charakteru wnętrz można zdecydować się na odmienne style, kolory i materiały. Najważniejszą ich cechą powinna być jednak funkcjonalność. Jak dobrać odpowiedni uchwyt do swoich mebli? 

Popularne rodzaje uchwytów 

Uchwyty do mebli najczęściej dzieli się ze względu na kształt albo materiał wykonania. Jeśli chodzi o ten drugi podział to wyróżnia się wersje relingowe, podłużne, wpuszczane albo gałki. Te ostatnie można znaleźć w wielu wariantach pod adresem https://skandynawskieuchwyty.pl/uchwyty-meblowe-galki. Warto zdecydować się na modele metalowe, które gwarantują wytrzymałość. Polecane są też takie materiały jak drewno, mosiądz albo mocniejsze tworzywa sztuczne. 

Uchwyty w zależności od rodzaju mebli 

Każde pomieszczenie w domu posiada odmienne rodzaje mebli. Wybór uchwytu zależy tu od konkretnego stylu wnętrz. Przy klasycznym wystroju świetnie sprawdzą się mosiężne gałki, zwłaszcza jeśli stoją tam większe meblościanki lub szafy. W przypadku niewielkich szafek w kuchni czy łazience można postawić na podłużne uchwyty metalowe. Przy nowoczesnych meblach dziecięcych można zdecydować się na wersje wpuszczane albo kolorowe gałki z tworzyw sztucznych.