Zapewnienie dziecku komfortowego i w pełni bezpiecznego snu jest istotną kwestią. Ważną rolę w tym kontekście odgrywa kołdra, która musi być wykonana z porządnego materiału o konkretnych właściwościach użytkowych. Na co dzień doskonale sprawdzają się m.in. modele bawełniano-silikonowe, ponieważ są antyalergiczne, puszyste i przewiewne, a dodatkowo długo zachowują optymalny kształt. Można je kupić na https://nyks.pl.

Pamiętajmy o stosownych certyfikatach

Przy wyborze kołdry dla dziecka zwracajmy szczególną uwagę na materiał wykonania. Godne polecenia są wspomniane już wersje bawełniano-poliestrowe, a także bambusowe, wełniane i z mikrofibry. Gwarantują bowiem skórze swobodne oddychanie, posiadają świetne właściwości termoizolacyjne i wodochłonne, są przyjemne dla ciała oraz dają możliwość bezproblemowego prania w pralce automatycznej. Drugie niezwykle istotne kryterium to certyfikat poświadczający dokładną weryfikację kołdry pod kątem wszelkich niezbędnych wymogów bezpieczeństwa (zgodnych z normami europejskimi). Warto postawić zwłaszcza na wyroby oznaczone jako medyczne.

Jeśli chodzi o rodzaj wypełnienia, to na uwagę zasługuje poliester silikonowany, ewentualnie puch pozyskiwany z kaczek lub gęsi. Ten pierwszy materiał jest idealnym wyborem dla alergików, natomiast drugi dla pozostałych dzieciaków, nie mających żadnych kłopotów z uczuleniami. Duże znaczenie ma ponadto rozmiar kołdry, który powinien być idealnie dopasowany do umieszczonego w łóżku materaca. Najchętniej wybierane są modele 100×140 cm, 120×160 cm i 100×160 cm.