Zabiegi rehabilitacyjne przeznaczone są dla osób które po doznanej kontuzji mogłyby być niezdolne do pracy. Dla takich osób Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje różne rodzaje rehabilitacji, m.in. fizjoterapię w warunkach ambulatoryjnych, fizjoterapię w warunkach domowych czy rehabilitację w ośrodku leczniczym, czyli popularnie zwanym sanatorium. Zakwalifikowanie się na rehabilitację wymaga skierowania od lekarza, który wydaje je po uprzedniej konsultacji z pacjentem.

Sam proces rehabilitacji przeprowadzany jest pod okiem doświadczonego lekarza. Jednak nie wszystkie przypadłości, które wymagają leczenia, są wynikiem kontuzji czy doznanego urazu, czasem wady takie są wrodzone lub nabyte z wiekiem, aczkolwiek ich leczenie także wymaga specjalistycznej porady lekarskiej. Jednym z popularnych schorzeń jest tzw. „palec młotkowaty”, o którym informacji można zasięgnąć tutaj https://ckr.pl/palec-mlotkowaty/

Gdy nie chcemy czekać w kolejce

Jak powszechnie wiadomo na zabiegi refundowane przez NFZ trzeba się zarejestrować a następnie czekać w kolejce. Może się zdarzyć, iż czas oczekiwania będzie wynosił nawet kilka miesięcy. Są jednak zabiegi, na które możemy wybrać się prywatnie. Rozsądny wybór to jaskinia solna Warszawa ma ich mnóstwo. Seanse w grocie solnej są remedium na wszelkie problemy z drogami oddechowymi, a także pomogą ukoić nasze nerwy i złagodzić stany przemęczenia. Poprawiają ogólną kondycję organizmu, ze względu na wdychane w niej mikroelementy (jod, wapń, magnez, potas itd.). Jest to znacznie tańszy wybór w porównaniu do rehabilitacji prywatnej.