Polecamy

W jaki sposób produkowana jest siatka z blachy tłocznej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siatka prasowana jest produkowana przy użyciu kombinacji rolek i matryc. Zazwyczaj są one rozmieszczone w konfiguracji tandemowej lub wielostopniowej.

Prasowanie, jednak takie bez żelazka

Siatka z blachy tłoczonej jest produkowana w procesie prasowania na gorąco https://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/, w którym płaska blacha jest przepuszczana przez maszynę do prasowania. Proces prasowania na gorąco polega na przepuszczeniu płaskiej blachy między dwoma rolkami. Rolki są podgrzewane do wysokiej temperatury, co powoduje ich rozszerzanie się i prasowanie płaskiej blachy w kształt kopuły.

Rolki dociskają blachę do stalowych płyt, które zostały podgrzane do temperatury około 600°C (1112°F). Płyty są następnie chłodzone strumieniem wody i są gotowe do ponownego użycia już po około 15 minutach.

Przygotowywana w zależności od potrzeb

Proces prasowania może być przeprowadzony na różne sposoby w zależności od tego, czy chcemy, aby nasza siatka była całkowicie płaska, czy też lekko pofalowana. Dzieje się tak dlatego, że im bardziej pofałdowana jest siatka, tym mniej prawdopodobne jest, że woda przez nią przeniknie i że zanieczyszczenia utkną na jej powierzchni. Oznacza to jednak również, że pomiędzy drutami tworzącymi siatkę będzie więcej szczelin, które potencjalnie mogą przepuszczać małe zwierzęta.

Po sprasowaniu do odpowiedniego kształtu siatka poddawana jest cięciu na paski przed wysłaniem do klienta, aby mogła zostać wykorzystana jako ogrodzenie lub jako część innego projektu budowlanego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści płyną z wykorzystywania druku cyfrowego podczas wydawania książek?
Jakie korzyści płyną z wykorzystywania druku cyfrowego podczas wydawania książek?
Wdrożenie i upowszechnienie się technologii cyfrowego druku książek wywołało prawdziwą rewolucję na rynku poligraficznym i wydawniczym. Dzięki tej nowoczesnej technologii […]
Rower stacjonarny do rehabilitacji – jaki wybrać?
Rower stacjonarny do rehabilitacji – jaki wybrać?
Coraz bardziej popularne rowerki treningowe stacjonarne wykorzystywane są nie tylko przez amatorów sportu, lecz także osoby w czasie rehabilitacji. Na […]
Jakie są najczęściej spotykane grzyby lecznicze i jak się je stosuje?
Jakie są najczęściej spotykane grzyby lecznicze i jak się je stosuje?
Istnieje wiele badań naukowych, które zostały przeprowadzone na temat właściwości leczniczych grzybów. Badania te wykazały, że grzyby pomagają w leczeniu […]
Ostatnie wpisy