Siatka prasowana jest produkowana przy użyciu kombinacji rolek i matryc. Zazwyczaj są one rozmieszczone w konfiguracji tandemowej lub wielostopniowej.

Prasowanie, jednak takie bez żelazka

Siatka z blachy tłoczonej jest produkowana w procesie prasowania na gorąco https://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/, w którym płaska blacha jest przepuszczana przez maszynę do prasowania. Proces prasowania na gorąco polega na przepuszczeniu płaskiej blachy między dwoma rolkami. Rolki są podgrzewane do wysokiej temperatury, co powoduje ich rozszerzanie się i prasowanie płaskiej blachy w kształt kopuły.

Rolki dociskają blachę do stalowych płyt, które zostały podgrzane do temperatury około 600°C (1112°F). Płyty są następnie chłodzone strumieniem wody i są gotowe do ponownego użycia już po około 15 minutach.

Przygotowywana w zależności od potrzeb

Proces prasowania może być przeprowadzony na różne sposoby w zależności od tego, czy chcemy, aby nasza siatka była całkowicie płaska, czy też lekko pofalowana. Dzieje się tak dlatego, że im bardziej pofałdowana jest siatka, tym mniej prawdopodobne jest, że woda przez nią przeniknie i że zanieczyszczenia utkną na jej powierzchni. Oznacza to jednak również, że pomiędzy drutami tworzącymi siatkę będzie więcej szczelin, które potencjalnie mogą przepuszczać małe zwierzęta.

Po sprasowaniu do odpowiedniego kształtu siatka poddawana jest cięciu na paski przed wysłaniem do klienta, aby mogła zostać wykorzystana jako ogrodzenie lub jako część innego projektu budowlanego.