Polecamy

W jaki sposób produkowana jest siatka z blachy tłocznej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siatka prasowana jest produkowana przy użyciu kombinacji rolek i matryc. Zazwyczaj są one rozmieszczone w konfiguracji tandemowej lub wielostopniowej.

Prasowanie, jednak takie bez żelazka

Siatka z blachy tłoczonej jest produkowana w procesie prasowania na gorąco https://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/, w którym płaska blacha jest przepuszczana przez maszynę do prasowania. Proces prasowania na gorąco polega na przepuszczeniu płaskiej blachy między dwoma rolkami. Rolki są podgrzewane do wysokiej temperatury, co powoduje ich rozszerzanie się i prasowanie płaskiej blachy w kształt kopuły.

Rolki dociskają blachę do stalowych płyt, które zostały podgrzane do temperatury około 600°C (1112°F). Płyty są następnie chłodzone strumieniem wody i są gotowe do ponownego użycia już po około 15 minutach.

Przygotowywana w zależności od potrzeb

Proces prasowania może być przeprowadzony na różne sposoby w zależności od tego, czy chcemy, aby nasza siatka była całkowicie płaska, czy też lekko pofalowana. Dzieje się tak dlatego, że im bardziej pofałdowana jest siatka, tym mniej prawdopodobne jest, że woda przez nią przeniknie i że zanieczyszczenia utkną na jej powierzchni. Oznacza to jednak również, że pomiędzy drutami tworzącymi siatkę będzie więcej szczelin, które potencjalnie mogą przepuszczać małe zwierzęta.

Po sprasowaniu do odpowiedniego kształtu siatka poddawana jest cięciu na paski przed wysłaniem do klienta, aby mogła zostać wykorzystana jako ogrodzenie lub jako część innego projektu budowlanego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przytulna przestrzeń do zabawy – baldachim dla dziecka, który wybrać?
Przytulna przestrzeń do zabawy – baldachim dla dziecka, który wybrać?
Okalający przestrzeń dziecka baldachim, to doskonałe rozwiązanie na urządzenie przytulnej przestrzeni do zabawy. Baldachim można znaleźć w różnych kolorach, kształtach […]
Wynajmujesz małe mieszkanie? Sprawdź jak zredukować wartość rachunków!
Wynajmujesz małe mieszkanie? Sprawdź jak zredukować wartość rachunków!
Wynajmowanie mieszkania może być ekscytującym doświadczeniem. Uzyskasz niezależność, będziesz mógł udekorować swoje miejsce tak, jak podpowiada Ci gust i nie […]
Czy drzwi przesuwne to dobre rozwiązanie?
Czy drzwi przesuwne to dobre rozwiązanie?
W niektórych sytuacjach niewiele potrzeba, aby uatrakcyjnić mieszkanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcemy je sprzedać nowemu właścicielowi. Dobrze jest wtedy […]
Ostatnie wpisy