Kiedy siedzenie ucznia na lekcji okazuje się dla niego mało interesujące, czeka tylko, aż skończy się lekcja, a wtedy… hurra! Upragniona przerwa! Czas na odrobinę ruchu i niekiedy małe psoty. Dla dyżurujących nauczycieli to chwile wzmożonej uwagi, bo czego to nie wymyślą jego podopieczni.

Zabawy na korytarzu

Okazuje się, że czas szkolnych przerw można kreatywnie wykorzystać, stwarzając dzieciom wspaniałą przestrzeń do zabaw – właśnie na szkolnym korytarzu! Ulubione przez dzieci gry w klasy, chińczyka i wiele innych można z powodzeniem umieścić na podłodze. W ten sposób sprawimy dzieciom niezwykłą radość, a przy tym doskonałe warunki do międzylekcyjnego oddechu. Szkolne naklejki na korytarze to szansa na wspólną zabawę z rówieśnikami, ćwiczenie koordynacji ruchowej i wiele innych umiejętności, a przy tym alternatywa dla nadmiernego używania telefonów komórkowych.

Na korytarzu, ale także na szkolnym podwórku

Ciekawe pomysły i inspiracje z wykorzystaniem naklejek na szkolnych korytarzach, jak i boiskach, można obejrzeć na stronie http://smartplac.pl/produkt/tablica-weze-i-drabiny-1-100/. Wśród mnóstwa propozycji znajdziemy gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku, nawet dla najmłodszych – zachwycające kolorami i różnorodną tematyką, do wykorzystania nie tylko w szkole. Do jednych z nich należy właśnie popularna gra “Węże i drabiny”, która sprzyja większej aktywności oraz oczywiście integracji z rówieśnikami. Inne propozycje to możliwość nauki alfabetu, tabliczki mnożenia, które nie pozostanie żmudnym wkuwaniem, gdy na korytarzu umieścimy służącą do tego kolorową naklejkę.

Taka zabawa edukacyjna to doskonała metoda wizualizacji ułatwiająca zapamiętanie podanych treści – z radością i bez wielkiego wysiłku. W ten sposób uczniowie mogą nauczyć się nawet zasad udzielania pierwszej pomocy czy nazw planet w układzie słonecznym. Wystarczy odpowiednio przygotowana plansza na posadzce korytarza lub boiska, które pozwolą na nową zgromadzić dzieci przy radosnej, wspólnej zabawie, jak za czasów szkolnych swoich rodziców.