Kamera termowizyjna, fotopułapki, a może lornetka z noktowizorem? Ten nowoczesny sprzęt należy do powszechnie wykorzystywanych akcesoriów pośród profesjonalnych myśliwych. Zwiększa precyzję działania, ułatwia planowanie, a także wpływa na celność czy sposób, w jaki myśliwy porusza się po nieznanym mu terenie. Jakie jeszcze jakościowe dodatki ułatwić mogą polowania indywidualne oraz grupowe?

Regularny przegląd broni

Każda broń palna oparta jest na wielu mechanizmach, które często eksploatowane, ulegają powolnemu niszczeniu. To wpływać może na działanie sprzętu, jego awaryjność lub zacinanie się (na przykład w trakcie przeładowywania czy nawet wystrzału). Dlatego tak ważne jest to, aby myśliwy po każdym polowaniu przeglądał swoją broń i regularnie poddawał ją czyszczeniu. Za pomocą wyciora (ten służy do pozbywania się zanieczyszczeń z przewodu lufy) efektywnie zwiększymy trwałość naszej broni. Warto także zainwestować w szczotki, oleje, rozpuszczalniki oraz smary dedykowane modelom sprzętu, jaki posiadamy. 

Sporym ułatwieniem jest zakup zestawu do konserwacji i czyszczenia broni. W nim znajdują się wszystkie podstawowe akcesoria ułatwiające ten proces. Poza sprzętem strzeleckim różnego rodzaju (na polowania średniodystansowe i dalekodystansowe) profesjonalny myśliwy powinien mieć na wyposażeniu i noże myśliwskie. Jak chociażby te marki Morakniv – niezawodne, funkcjonalne, a przede wszystkim uniwersalne. Wykonane ze stali nierdzewnej albo węglowej nadadzą się zarówno do przecięcia zwykłej liny, jak i cięższych prac obozowo-terenowych.