Trening cardio – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Otyłość jest skomplikowaną chorobą, która uniemożliwia swobodne funkcjonowanie w społeczeństwie, dlatego trzeba z nią walczyć. Jednak odpowiednia dieta, to nie wszystko. Niezbędnym elementem, pozwalającym pokonać schorzenie, jest aktywność fizyczna w postaci treningu cardio. Ale na czym tak właściwie on polega? Jak należy go prawidłowo wykonywać?

Specyfika

Trening cardio to aktywność fizyczna, polegająca na wykonywaniu różnego rodzaju ćwiczeń aerobowych, wśród których można wyróżnić:

– bieganie,

– skakanie na skakance,

– jazdę na rowerze,

– pływanie.

Regularne uprawianie tego typu sportów, przyczynia się do prawidłowego dotlenienia tkanek, dzięki zwiększeniu ilości oddechów i przyspieszeniu tętna. To powoduje, że człowiek spala mnóstwo kalorii, tym samym pozbywając się tkanki tłuszczowej.

Technika

Ważne jest, aby trening cardio wykonywać systematycznie, co najmniej 2 razy w tygodniu, pamiętając o zachowaniu dni przerwy, niezbędnych do zregenerowania organizmu. Najlepszym rozwiązaniem będzie naprzemienne stosowanie różnych ćwiczeń aerobowych, ponieważ dzięki temu wszystkie mięśnie zostaną zaangażowane do pracy. Chcąc osiągnąć naprawdę zadowalające efekty należy poświęcić około godziny na wykonywanie aktywności w umiarkowanym tempie. Regularnie praktykowane ćwiczenia są kluczem do sukcesu w walce o figurę.