Marmur od lat uznawany jest za kamień bardzo luksusowy, a wnętrza, w których się on znajduje, postrzegane są jako prestiżowe i eleganckie. Łazienka, w której nawet w niewielkiej ilości pojawi się marmur, to miejsce wykwintne, ale jednocześnie surowe. Jakie zalety konkretnie ma marmur w łazience?

Jak wykorzystać marmur w łazience?

Marmur występuje w bardzo ciekawych oraz zróżnicowanych kolorach. Najpopularniejszy jest marmur biały, ale występuje również w tonacji beżowej, kremowej, piaskowej, szarej, czy nawet zielonej, czerwonej lub czarnej. Dzięki dużej różnorodności materiał ten sprawdzi się w łazience nie tylko jako okładzina ścian, czy podłogi, ale również jako obudowa wanny, półki na kosmetyki, czy na frontach szafek. Bardzo elegancko wyglądają blaty szafek z marmuru, jak też umywalka. Nie można również zapomnieć o niewielkich elementach dekoracyjnych, takich jak mydelniczka, bądź kubki na szczoteczki.

Idealnie dopasowane

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki są meble łazienkowe. Nie każdy ma szczęście być właścicielem dużej, przestronnej łazienki. W łazienkach mniejszych rozmiarów sprawdzą się meble łazienkowe na wymiar Poznań, jako jedno z większych miast, pozwala na wybór spośród licznych modeli, a nawet dopasowywanie mebli do gabarytów łazienki. Biały marmur w niewielkiej łazience sprawi, że będzie ona prezentowała się elegancko. Jednocześnie surowość marmuru można ocieplić dzięki zastosowaniu dodatków w ciepłych kolorach. Taka łazienka jest iście ponadczasowa.

W łazience nowoczesnej z kolei sprawdzi się marmur szary bądź czarny. Meble łazienkowe z marmurowymi blatami, jakie obejrzysz na http://pluciennik.pl/, to elegancja w najlepszym wydaniu. Zaletą łazienki urządzonej w surowym stylu, bez zbędnych ozdób i bibelotów, jest możliwość utrzymania jej w czystości bez poświęcania na sprzątanie dużej ilości czasu.