Wiele osób uważa, że dekorację wnętrz tworzą tylko największe i zarazem najbardziej widoczne elementy. Najczęściej są to kanapy, szafy, tapeta położona na ścianie czy okna ozdobione firanami. Jednak i mniejsze przedmioty, jak dekoracyjne żarówki, lampki, obrazki też mogą pełnić funkcję niezastąpionej dekoracji. Jak używać takich produktów, aby ładnie urządzić wnętrze?

Światło może być dekoracją

W każdym pomieszczeniu są nam potrzebne punkty świetlne. Zatem możemy ten i tak obowiązkowy element przekształcić w ozdobę. Wystarczy, że zamiast tradycyjnych żarówek wybierzemy bardziej dekoracyjny model. Choćby żarówka Edisona LED sprawi, że zwykła lampa nabierze industrialnego wyglądu. Ten rodzaj żarówek najlepiej sprawdzi się zamontowany w kinkietach i lampach wolnostojących. Nie trzeba nawet w nich klosza, a w zasadzie najlepiej jest wybrać lampy, które go nie mają, aby wyeksponować samą żarówkę i jej dekoracyjne oblicze.

Niestandardowa lampa

Obecnie można też znaleźć lampy o fantazyjnych kształtach, w których sama żarówka odgrywa drugoplanową rolę. Albo też trzeba znaleźć model o fikuśnym kształcie, jak płomień, który podkreśli jej styl. Modne są obecnie również lampy o bardzo prostym profilu, ale ich znaczenie dla dekoracji pomieszczenia podkreśla np. żarówka Edison. Można więc wybrać albo bardzo dekoracyjny punkt świetlny, albo też postawić na prostą lampę z niebanalną żarówką, która nie tylko oświetli pomieszczenie, ale i sama w sobie będzie nawiązywać do wystroju wnętrza swoim wzorem.