Wielu kawoszy twierdzi, że do przygotowania prawdziwego espresso niezbędny jest czajniczek do kawy, czyli popularna kawiarka. To niezwykle praktyczne urządzenie, które jednocześnie pięknie się prezentuje w każdej kuchni. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór – zarówno włoska na gaz, indukcję, jak i na inne typy kuchenek. Urządzenie bazuje na metodzie ciśnieniowej. Zbudowane jest ze zbiornika na wodę, sitka na zmielone ziarna oraz pojemnika, do którego spływa zaparzona ciecz. Kawę należy przygotowywać na wolnym ogniu, aż do uzyskania płynu. To jednak nie jedyny pomysł na prezent dla kawosza.

Młynek – elektryczny czy ręczny?

Aby przygotować oryginalną, aromatyczną kawę, należy ją wcześniej zmielić. Świeże ziarna smakują najlepiej. Piękny aromat unosi się już podczas mielenia, a ich zaparzenie jest tylko kontynuacją tego wspaniałego zapachu. Na rynku dostępne są między innymi młynki żarnowe. Używanie ręcznych wersji wymaga nieco więcej siły, ale z pewnością cechują się większą niezawodnością. Często również dostępne są w ciekawych wzorach. Elektryczne młynki do kawy są proste w użyciu i maksymalnie skracają czas mielenia.

Co jeszcze można wybrać? Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie porannej filiżanki bez mleka, świetnie sprawdzi się spieniacz. Można wybrać poręczne, małe urządzenie na baterię, które można wygodnie przechowywać. Są również dostępne wersje ręczne. Ciekawym pomysłem są również szablony do kawy, które pozwalają ją oryginalnie ozdabiać, dzięki czemu wygląda jak z najlepszej kawiarni.