Polecamy

Akumulator żelowy – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akumulatory żelowe istnieją już od jakiegoś czasu, ale nie są tak popularne jak inne rodzaje akumulatorów. To dlatego, że są droższe i mają pewne wady. Ważne jest, aby zrozumieć zalety i wady akumulatorów żelowych, zanim użyjesz ich w swoim pojeździe lub łodzi.

Akumulatory żelowe zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić długotrwałe zasilanie bez utraty ładunku w czasie. Są idealne dla osób, które potrzebują dużo energii, takich jak profesjonalni wykonawcy lub właściciele kamperów, którzy często podróżują. Do innych zalet należą:

Brak konieczności konserwacji 

W przeciwieństwie do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, nie trzeba sprawdzać poziomu wody w akumulatorze żelowym ani dodawać wody destylowanej co kilka miesięcy. Dzięki temu są one łatwiejsze w utrzymaniu niż inne rodzaje akumulatorów.

Lekkość 

Akumulator żelowy waży mniej niż zwykły akumulator kwasowo-ołowiowy, co ułatwia jego przenoszenie w razie potrzeby. W pojeździe można też zmieścić więcej akumulatorów żelowych, ponieważ jest na nie więcej miejsca pod maską lub za siedzeniami.

Długa żywotność 

Akumulatory żelowe działają dłużej niż inne rodzaje akumulatorów, ponieważ z czasem nie wymagają konserwacji. Mogą leżeć nieużywane na półce w temperaturze pokojowej nawet przez 12 lat bez utraty ładunku lub utraty mocy podczas sporadycznego użytkowania.

Jeśli szukasz takiego sprzętu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-zelowe-i-agm-c-7_65.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kraków – wyjątkowe miejsce na organizację przyjęć
Kraków – wyjątkowe miejsce na organizację przyjęć
Organizację najważniejszych wydarzeń w życiu nie można pozostawiać przypadkowi. Musimy wybrać miejsce, które najlepiej sprosta indywidualnym wymaganiom i podkreśli charakter […]
Gdzie spędzić romantyczny wyjazd we dwoje?
Gdzie spędzić romantyczny wyjazd we dwoje?
Organizacja romantycznego wyjazdu dla pary zakochanych nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Chociaż pierwszym skojarzeniem dla wielu zakochanych […]
Jak przygotować do jazdy rower szosowy?
Jak przygotować do jazdy rower szosowy?
Zima to doskonały okres na przygotowanie roweru do sezonu. Mamy wtedy dużo czasu, którego i tak nie przeznaczymy na jazdę, […]
Ostatnie wpisy