Polecamy

Akumulator żelowy – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Akumulatory żelowe istnieją już od jakiegoś czasu, ale nie są tak popularne jak inne rodzaje akumulatorów. To dlatego, że są droższe i mają pewne wady. Ważne jest, aby zrozumieć zalety i wady akumulatorów żelowych, zanim użyjesz ich w swoim pojeździe lub łodzi.

Akumulatory żelowe zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić długotrwałe zasilanie bez utraty ładunku w czasie. Są idealne dla osób, które potrzebują dużo energii, takich jak profesjonalni wykonawcy lub właściciele kamperów, którzy często podróżują. Do innych zalet należą:

Brak konieczności konserwacji 

W przeciwieństwie do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, nie trzeba sprawdzać poziomu wody w akumulatorze żelowym ani dodawać wody destylowanej co kilka miesięcy. Dzięki temu są one łatwiejsze w utrzymaniu niż inne rodzaje akumulatorów.

Lekkość 

Akumulator żelowy waży mniej niż zwykły akumulator kwasowo-ołowiowy, co ułatwia jego przenoszenie w razie potrzeby. W pojeździe można też zmieścić więcej akumulatorów żelowych, ponieważ jest na nie więcej miejsca pod maską lub za siedzeniami.

Długa żywotność 

Akumulatory żelowe działają dłużej niż inne rodzaje akumulatorów, ponieważ z czasem nie wymagają konserwacji. Mogą leżeć nieużywane na półce w temperaturze pokojowej nawet przez 12 lat bez utraty ładunku lub utraty mocy podczas sporadycznego użytkowania.

Jeśli szukasz takiego sprzętu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-zelowe-i-agm-c-7_65.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co musi znaleźć się w dobrym warsztacie
Co musi znaleźć się w dobrym warsztacie
Każdy warsztat samochodowy potrzebuje pewnych narzędzi, które zapewnią mechanikom dobrą i komfortową pracę. Te narzędzia to między innymi dobre oświetlenie, […]
Potrzebne akcesoria do etykiet, które powinny się znaleźć w zakładach pracy
Potrzebne akcesoria do etykiet, które powinny się znaleźć w zakładach pracy
Zastosowanie etykiety jest bardzo ważne w miejscu pracy. Pomaga łatwo i szybko zidentyfikować różne przedmioty. Etykiety są używane do oznaczania […]
Jaką grę kupić nastolatkowi pod choinkę?
Jaką grę kupić nastolatkowi pod choinkę?
W dzisiejszych czasach nastolatkowie coraz częściej sięgają po rozrywkę w formie gier komputerowych lub tych przeznaczonych na konsole. Coraz więcej […]
Ostatnie wpisy