Planując odpoczynek w górach, warto rozważnie dobrać garderobę. Na zimowym urlopie nie przydadzą się ubrania z lekkich materiałów. Znajdźmy miejsce w walizce na ubrania chroniące nas przed zimnem, chłodem, wiatrem i opadami śniegu. Jaką odzież zabrać w góry, żeby bez przeszkód cieszyć się odpoczynkiem? 

Pakujemy się na wyjazd – jak skompletować garderobę? 

Wybierając się do kurortów zimowych i mniejszych, górskich miejscowości, należy pamiętać, że ze względu na charakterystyczne położenie (wysoko nad poziomem morza) temperatura będzie spadała, im w wyżej położonych miejscach będziemy. Z tego względu najlepiej zabrać ze sobą kilka warstw ubrań-poza bielizną (jeśli wybieramy się na górski szlak, zadbajmy by w torbie podróżnej znalazło się miejsce na bieliznę termoaktywną), spakujmy także odzież termiczną, która ochroni nas przed chłodem. Sprawdzą się tu idealnie polary, grube swetry i softshelle. Nie zapominajmy także o okryciach wierzchnich-ciepłych, dobrze izolujących kurtkach. 

Sweter w góry – jakimi kryteriami kierować się przy zakupie?

Jeśli nasza garderoba jest niekompletna i chcemy wyposażyć się w dobrej jakości sweter, zwróćmy uwagę przede wszystkim na materiał z jakiego został wykonany. Najcieplejsze swetry jesienno zimowe są wykonane z wełny, ale sprawdzi się również bawełna, czy jedwab. Dobrze, kiedy wybrany przez nas model posiada zapięcie na guziki czy zamek-ułatwi to szybkie pozbycie się warstwy ubrania, kiedy temperatura będzie dla nas za wysoka. Zwracajmy uwagę, by sweter dobrze przylegał i nie był za ciasny. Komfortowy ubiór jest w górach szczególnie ważny.