Złamania kończyn nie są niczym nadzwyczajnym i mogą się nam przydarzyć w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj są efektem kontuzji doznanych w sporcie, podczas trudnych ćwiczeń fizycznych, ale także mogą wyniknąć choćby z potknięcia się i nieszczęśliwego upadku. Reperkusje złamania ręki bądź nogi mogą być dotkliwe i długofalowe, zdarza się jednak że nie powodują aż tak daleko idących konsekwencji. Wszystko zależy od rodzaju złamania, stopnia skomplikowania operacji w szpitalu, a także miejsca w którym ono nastąpiło.

Złamanie nogi – z czym się wiąże?

Gdy dojdzie do złamania kończyny dolnej, sprawa wydaje się być bardzo poważna. Zostajemy bowiem całkowicie wyłączeni z możliwości jakiegokolwiek samodzielnego poruszania się. Łamiąc rękę, możemy dość szybko wyjść ze szpitala, nosząc złamaną kończynę na temblaku, po zdjęciu gipsu. W przypadku nogi pozostajemy niemobilni na tyle długo, że zazwyczaj konieczna jest rehabilitacja Warszawa Tarchomin ma na szczęście bardzo wiele ośrodków fizjoterapeutycznych, gdzie możemy taką rehabilitację odbyć.

Jak długo trwa fizjoterapia?

Wszystko zależy od stopnia skomplikowania złamania. Jeżeli leżeliśmy w gipsie przez dwa tygodnie, to czas rehabilitacji będzie odpowiednio krótszy. Jeżeli natomiast na łóżku szpitalnym spędziliśmy miesiąc lub dłużej, to na początku będziemy mieli problem by w ogóle stanąć na własnych nogach. Jest to spowodowane zanikiem mięśni, które przez czas pobytu w szpitalu były nieużywane. Wtedy należy nastawić się nawet na kilkumiesięczny okres rehabilitacji.