Jako właściciel domu masz wiele opcji, jeśli chodzi o ogrzewanie i chłodzenie domu. Możesz wybierać spośród pieców gazowych, olejowych, elektrycznych lub centralnych jednostek wymiany cieplnej. Ale są też inne opcje.

Taki ciepły klimatyzator

Jeśli szukasz bardziej wydajnego sposobu ogrzewania, rozważ system pompy ciepła. Pompa ciepła to klimatyzator, który jest przeznaczony do przenoszenia ciepła z jednego obszaru domu do drugiego. Robi to poprzez zasysanie chłodnego https://kmp-pol.pl/pompy/ powietrza z zewnątrz i wykorzystanie silnika elektrycznego do sprężenia cząsteczek powietrza tak, aby stały się cieplejsze niż temperatura na zewnątrz. Ogrzane powietrze trafia do domu przez przewody, podczas gdy chłodniejsze powietrze z zewnątrz wykorzystywane jest, aby utrzymać równe temperatury w całym domu.

Jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła działają na tej samej zasadzie co lodówki: Wykorzystują one energię elektryczną do przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego. Energia elektryczna zasila silnik elektryczny wewnątrz każdego urządzenia, który produkuje ciepłe powietrze, w przypadku lodówki, paradoks jednak polega na tym, że ona wykorzystuje energię do utrzymania znacznie niższej temperatury.

Czy powinienem zastanowić się nad nią?

Pompa ciepła i jej użytkowanie może być bardzo atrakcyjne oraz banalnie proste – w kilku krokach absorbujesz ciepło z własnego powietrza i oddajesz je do domu. Aby określić, czy powinieneś zainstalować pompę ciepła, czy nie, istnieje kilka czynników, które należy rozważyć. Należą do nich:

1) Efektywność energetyczna,

2) Koszt,

3) Niezawodność.