Dla wielu osób wirtualna rozgrywka w świecie gry komputerowej jest podstawowym sposobem spędzania wolnego czasu. Rozwiązaniem w znacznym stopniu zwiększającym komfort w trakcie wielogodzinnego przebywania w pozycji siedzącej są specjalne biurka gamingowe. Konstrukcje te są bowiem perfekcyjnie dostosowane do parametrów gracza i korzystnie wpływają na jego zdrowie, w tym zwłaszcza na kręgosłup oraz oczy. W niniejszym artykule zostaną zaprezentowane kluczowe cechy biurka idealnego. 

Wysoka funkcjonalność to priorytet 

Biurko dla gracza musi być wykonane z wytrzymałych materiałów (np. płyt CDF) i oparte na co najmniej czterech albo pięciu nogach, ponieważ taka budowa ograniczy ryzyko jego uszkodzenia lub zarysowania podczas nawet najbardziej emocjonującej rozgrywki. Warto wybierać konstrukcje z przestronnym blatem usytuowanym na wysokości około 75 cm, a najlepiej z funkcją regulacji tego parametru. Dzięki temu łatwo dostosujemy wymiary nie tylko do własnych potrzeb, ale też pozostałych osób korzystających z mebla (np. brata, siostry, rodziców lub kolegi ze szkoły). Kolejnym istotnym wyróżnikiem idealnego biurka są dodatkowe rozwiązania pozwalające w łatwy sposób schować uciążliwe kable i przewody. Mowa tutaj w szczególności o różnego rodzaju tunelach, otworach i maskownicach. Pozostałe pożądane elementy to:

  • wbudowane oświetlenie w postaci listw LED-owych (poprawia komfort grania i nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu)
  • wodoodporność 
  • dodatkowe nadstawki na słuchawki, kierownicę czy głośniki 

Jeśli chcemy kupić funkcjonalne i designerskie biurko dla gracza sklep internetowy jest zdecydowanie najbardziej polecaną opcją, ponieważ oferuje największy wybór modeli.