Odpoczynek we własnym ogrodzie po ciężkim dniu pracy to niewątpliwie wymarzony sposób na relaks. Dobrze przygotowany ogród wiosną to możliwość cieszenia się spokojem przez całe lato. Jak zatem zorganizować miejsce w ogrodzie, by móc w nim komfortowo wypoczywać?

Przyjazna roślinność

Lawenda to jedna z tych roślin, która skutecznie odstrasza zarówno komary jak i muchy, natomiast zaprasza barwne motyle. Z tego to właśnie powodu świetnie nadaje się na ozdobę wokół miejsca, w którym wypoczywamy. Warto posadzić ją już wczesną wiosną, by cieszyła nasze oko oraz by chroniła nas przed owadami. Jak powszechnie wiadomo, opryski na muchy to skuteczna metoda walki z nimi, jednakże zawsze warto uzbroić się również w naturalną broń.

Likwidacja szkodników

Spokojny relaks to nie tylko wygodny leżak, ale również piękny trawnik. Jak więc poradzić sobie z kretami i nornicami, które niszczą nasz zielony dywan? Możemy zastosować różnego rodzaju trutki w formie granulek lub świece dymne. Są one bardzo skuteczne, jednakże zawsze musimy pamiętać o tym, że kret jest zwierzęciem pod ochroną, więc po tak drastyczne metody sięgajmy w ostateczności. Nie tylko komary i muchy utrudniają nasz wypoczynek, dobrze byłoby również zadbać o zlikwidowanie kleszczy na terenie naszej posesji. W internecie dostępnych jest wiele rodzajów oprysków na kleszcze, np. na https://www.profesjonalneopryski.pl/41-opryski-na-kleszcze. Preparaty te można stosować zarówno w ogrodzie jak i w domu, są bardzo wydajne, skuteczne i długo utrzymują swoje działanie. Oczyszczenie naszego ogrodu z wszelkiego rodzaju szkodników nie jest takie trudne, a znacząco podnosi komfort wypoczynku.