Rodzaj okien, które wybierzesz dla swojego domu rodzinnego, może mieć znaczący wpływ na komfort i efektywność energetyczną domu. Oto kilka rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu tej decyzji:

Styl 

Styl okna, które wybierzesz, będzie zależał od Twoich preferencji, budżetu i tego, czy zamierzasz wymienić stare okna, czy dodać nowe. Style obejmują pojedyncze, podwójne, przesuwne i skrzydłowe. Pojedyncze okna wiszące mają jedno skrzydło, które otwiera się w celu zapewnienia wentylacji; podwójne skrzydła mają dwa skrzydła, które otwierają się w celu zapewnienia wentylacji; okna typu slider poruszają się poziomo w prowadnicach po bokach ramy; okna typu casement wychylają się z zawiasów na górze i na dole ramy.

Efektywność energetyczna 

Okna oznaczone gwiazdką energetyczną mogą pomóc w zmniejszeniu kosztów ogrzewania i chłodzenia poprzez zmniejszenie przeciągów, zwiększenie izolacji i kontrolowanie przenikania światła słonecznego do pomieszczenia. Okna z oznaczeniem Energy Star kwalifikują się do ulg podatkowych w niektórych stanach, a także do lokalnych rabatów użytkowych.

Szkło

Rodzaj szkła zastosowanego w oknach domowych określa, ile ciepła wpuszcza do lub z pomieszczenia. Podwójne szyby z powłokami niskoemisyjnymi pomagają utrzymać ciepło w środku w miesiącach zimowych, a jednocześnie utrzymują chłodne powietrze przed ucieczką w miesiącach letnich. Szkło o niskiej zawartości żelaza zapobiega powstawaniu plam rdzy na powierzchni.

Moskitiery

Wszyscy jesteśmy świadomi niebezpieczeństw związanych z komarami i chorobami, które przenoszą. Chcemy chronić nasze rodziny przed tymi insektami, ale zależy nam również na estetyce i wyglądzie naszych domów.

Moskitiery mogą być doskonałym sposobem, aby dać swojej rodzinie ochronę przed komarami bez poświęcania estetyki lub stylu. Są one bardzo łatwe w instalacji i mogą być stosowane na każdym rodzaju okna w domu. Dlatego też warto rozważyć zakup do domu niejednej moskitiery producent odpowiedni na rynku, może nam pomóc dostosować ją do naszych potrzeb i wymagań.