Klimatyzacja samochodowa jest niezbędnym elementem komfortu każdego kierowcy, ale może być również znakiem, że z Twoim samochodem coś jest nie tak.

Jeśli klimatyzacja samochodowa nie działa prawidłowo, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby dowiedzieć się, jaki może być problem i naprawić go. Obejmują one:

Wycieki

Szukanie wycieków wokół układu chłodzenia lub pod maską. Można zauważyć kałuże płynu pod samochodem lub kapanie z wnęki silnika. Może to być znak, że w układzie chłodzenia jest wewnętrzny wyciek, co oznacza, że płyn chłodzący wydostaje się do atmosfery i należy go natychmiast wymienić.

Uszkodzenia

Sprawdzenie pod kątem widocznych uszkodzeń jakichkolwiek części układu chłodzenia. Jeśli w jednym z tych elementów znajduje się dziura lub rozdarcie, płyn chłodniczy będzie wydostawał się do atmosfery w alarmującym tempie i należy natychmiast zwrócić na to uwagę, zanim dojdzie do zbyt dużych szkód.

Węże

Sprawdzanie wycieków płynu chłodzącego wokół węży i połączeń przy użyciu wody z mydłem. Jeśli zauważysz bąbelki tworzące się wokół węży to są one nieszczelne i wymagają natychmiastowej wymiany aby uniknąć dalszych uszkodzeń innych części wnęki silnika.

Jeśli masz problemy ze swoim systemem, to serwis klimatyzacji samochodowych Poznań, jest miastem, w którym siedziby ma wielu specjalistów.