Bardzo charakterystyczny dla współczesnych czasów jest wszechogarniający kult młodości. Czy jednak czas da się oszukać? Czy medycyna estetyczna jest w stanie odjąć swoim pacjentom kilka, a nawet kilkanaście lat? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Najpopularniejsze zabiegi odmładzające oferowane przez gabinety medycyny estetycznej

Współczesna dermatologia, medycyna estetyczna oraz kosmetologia oferują swoim klientom szereg różnego rodzaju zabiegów odmładzających. Potencjalni pacjenci mogą skorzystać z zabiegów na skórę twarzy, dłoni, czy też innych zauważalnie starzejących się części ciała. Przykładami takich procedur upiększających mogą być na przykład nici liftingujące, wolumetria twarzy, elektrokoagulacja, karboksyterapia, czy też lifting z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego. Wybór zabiegów jest bez wątpienia ogromny i uzależniony wyłącznie od oczekiwań klienta oraz jego zasobności portfela. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, iż większość procedur oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej jest wciąż dosyć droga i wymaga zwykle minimum kilku sesji terapeutycznych.

Wiele gabinetów medycyny estetycznej niejako wyspecjalizowało się w zabiegach odmładzających. Wpisuje się to doskonale w obserwowany w świecie medycznym trend anti-aging. Nie warto jednak decydować się wybór pierwszej znalezionej w sieci kliniki oferującej tego typu usługi. Zasadne jest przeanalizowanie przynajmniej kilku ofert.

Z przykładową można zapoznać się między innymi na stronie internetowej https://wirtualnaklinika.pl/anti-aging/.