Żaluzje jeszcze kilka lat temu nie cieszyły się w naszym kraju dużą popularnością, a ich sława była niezbyt dobra. W ostatnim czasie się to jednak zmienia i coraz więcej osób decyduje się na ten sposób zaciemniania okien. Często jednak zastanawiamy się, czy lepiej zainstalować żaluzje poziome, czy pionowe. Podpowiadamy, które z nich nadają się do jakiego pomieszczenia i najlepiej przyciemniają pokój.

Najpopularniejsze na rynku są w tej chwili żaluzje poziome. Wiele rodzajów i kolorów tego typu żaluzji daje nam dużą swobodę aranżacyjną. Ze względu na to, że są one dostępne w różnych kolorach oraz wielu materiałach, można swobodnie dopasować je do wnętrza – zarówno do jego stylu, jak i funkcji. Są nie tylko stylowe, ale także doskonale zaciemniają pomieszczenia. Jeżeli zależy nam na tym, żeby doskonale blokowały światło, powinniśmy zdecydować się na żaluzje plisowane zaciemniające, które doskonale pełnią tę funkcję.

Żaluzje pionowe – do jakich wnętrz?

Żaluzje pionowe zyskują ostatnio na popularności. Jeszcze do niedawna najczęściej pojawiały się w biurach, w których znajdowało się dużo okien o sporej powierzchni. Ostatnio jednak ich widok w prywatnych mieszkaniach nie jest niczym szczególnie niezwykłym. Najlepiej pasują do dużych okien w nowoczesnych wnętrzach.

Więcej informacji na temat żaluzji pionowych znajdziemy pod adresem internetowym: https://www.el-deko.pl/zaluzje/zaluzje-pionowe. Ten nowoczesny trend doskonale radzi sobie na rynku i prawdopodobnie jego popularność w nadciągających latach będzie tylko rosnąć.