Polecamy

Psycholog młodzieżowy online – skuteczna pomoc przez internet

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli przynajmniej raz przeszło Ci przez myśl, że Twoje dziecko potrzebuje konsultacji z psychologiem to możesz mieć niemal stuprocentową pewność, że wypada zaufać swojej intuicji. Młodzież w dzisiejszych czasach niestety boryka się z wieloma problemami natury psychologicznej, o których możemy nawet nie wiedzieć. Ogromna presja ze strony rówieśników, szerzący się hejt w internecie oraz chęć życia w ciągłym połączeniu z cyberświatem sprawia, że dorastający człowiek czasami gubi się w otaczającym go świecie. Wtedy potrzebuje pomocy i najlepiej, by ta pomoc przyszła od doświadczonego specjalisty.

Czy dziwne zachowania lub przejawy agresji są już powodem do szukania pomocy psychologa?

Może nie pomocy, ale na pewno konsultacji. Psycholog spotyka się codziennie z wieloma trudnymi przypadkami w swojej pracy i potrafi po wywiadzie stwierdzić, czy pacjent faktycznie potrzebuje zaplanowania terapii. Pierwsze spotkanie, które najczęściej opiera się na wywiadzie potrafi dużo powiedzieć specjaliście o jego potencjalnym pacjencie. Zdecydowanie lepiej reagować szybko i „na wyrost” umawiając wizytę, z której dowiemy się, że z naszym dzieckiem wszystko w porządku, niż tego nie zrobić i przegapić jakiekolwiek czynniki, które mogą długofalowo wpłynąć na pogorszenie jego zdrowia psychicznego. Warto także pamiętać, że działają poradnie internetowe i psycholog młodzieżowy online może przeprowadzić wywiad z naszym dzieckiem bez wychodzenia z domu i stwierdzić, czy faktycznie wymaga ono dalszych konsultacji.

Czy lepsze jest spotkanie z psychologiem online czy umówienie wizyty twarzą w twarz?

W dobie pandemii i ograniczeń wychodzenia z domu odpowiedź jest oczywista – poradnie psychologów i psychiatrów online ratują wiele osób w tym trudnym czasie. Jednak w standardowych warunkach wizyty online także mają wiele plusów, szczególnie dla młodzieży przyzwyczajonej do życia w środowisku internetowym, bo okazuje się, że potrafią bardziej otworzyć się przed psychologiem w trakcie wizyty online i nie stresują się tak mocno, jak przy osobistym spotkaniu. Pamiętajmy jednak, żeby wybierać wyłącznie sprawdzone firmy z dobrą opinią, które cieszą się współpracą z doświadczonymi specjalistami jak np. https://psychomedic.online/. Skorzystanie z takiej oferty jest bezpieczne, bo niestety pojawia się coraz więcej ofert oszustów, którzy chcą tylko wykorzystać cudzą trudną sytuację i się na niej wzbogacić. Warto także zwrócić uwagę, aby oferta poradni była podzielona na psychologów dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Lepiej poświęcić dłuższą chwilę na analizę oferty i umówienie wizyty w sprawdzonej poradni online niż ryzykować, że nasze dziecko się zniechęci i nigdy więcej nie zgodzi na konsultację ze specjalistą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy badania ultradźwiękowe mogą zaszkodzić dziecku?
Czy badania ultradźwiękowe mogą zaszkodzić dziecku?
Badania ultradźwiękowe są powszechnie stosowane do diagnozowania i monitorowania wielu różnych stanów zdrowia. Są one bezbolesne, nieinwazyjne i mogą być […]
Suszone owoce, warzywa i nie tylko – co będzie potrzebne do ich przygotowania
Suszone owoce, warzywa i nie tylko – co będzie potrzebne do ich przygotowania
Na co dzień każdy z nas spożywa owoce, warzywa i inne produkty w różnej postaci. Coraz częściej przekonujemy się również […]
Co to jest kac i jak go wyleczyć?
Co to jest kac i jak go wyleczyć?
Kto nie przeżył w życiu porządnego kaca ten nie wie co to jest życie. Ból, pragnienie i ogólnie złe samopoczucie […]
Ostatnie wpisy