Polecamy

Termomodernizacja budynku – jak się do tego przygotować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach bardzo wiele osób decyduje się na przeprowadzenie termomodernizacji swojego domu, czyli wzmocnienie jego izolacyjności cieplnej. Jest to przedsięwzięcie dosyć kosztowne, dlatego przed przystąpieniem do prac warto się optymalnie przygotować. Jedna z niezbędnych czynności to wybór odpowiedniego materiału, którym zostaną wyłożone ściany i pozostałe elementy konstrukcyjne budynku. Godna polecenia jest choćby wełna mineralna celulozowa, o której więcej można przeczytać na https://cels.pl/ocieplanie-welna-celulozowa.

Bez porządnej analizy obiektu ani rusz

Termomodernizacja budynków mieszkalnych to proces złożony i dosyć skomplikowany. Pierwszym etapem powinno być przeprowadzenie dokładnej analizy energetycznej domu, która pozwoli określić jego kluczowe potrzeby cieplne oraz ustalić faktyczny stan techniczny. Na tej podstawie są później dobierane wszelkie materiały. Kolejnym istotnym elementem przygotowań jest stworzenie projektu termomodernizacyjnego uwzględniającego wszelkie dane z uzyskanej uprzednio dokumentacji. Pozostałe kroki, jakie warto podjąć to:

Wybór optymalnego systemu ociepleń – najlepiej od jednego producenta, bo daje to pewność, że poszczególne części będą do siebie idealnie pasowały. 

Podjęcie decyzji odnośnie materiału izolacyjnego – może to być choćby wełna mineralna, polistyren ekstrudowany czy klasyczny styropian. Te pierwsze dwa produkty są uznawane za bardziej skuteczne (posiadają lepsze właściwości), natomiast trzeci jest zdecydowanie najtańszy.

Zakup podstawowych preparatów i akcesoriów – w postaci zaprawy klejącej, masy szpachlowej, siatki ochronnej, środka gruntującego oraz tynku elewacyjnego. 

Wybór konkretnych rozwiązań w zakresie wentylacji, systemu ogrzewania, a także stolarki zewnętrznej (okna i drzwi).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble do salonu – w co warto zainwestować?
Meble do salonu – w co warto zainwestować?
Salon to wnętrze, które w większości domów pełni funkcję wypoczynkowo-reprezentacyjną. Z tego względu warto go wyposażyć w odpowiednie konstrukcje meblowe. […]
Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?
Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?
W wielu polskich domach wciąż nie ma miejskiej kanalizacji, a co za tym idzie – mieszkańcy muszą odprowadzać nieczystości do […]
Brakuje części zamiennych? W tym wypadku skorzystaj ze szrotu
Brakuje części zamiennych? W tym wypadku skorzystaj ze szrotu
Samochód to jeden z najpopularniejszych środków komunikacji, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Umożliwia bycie niezależnym, zapewnia […]
Ostatnie wpisy